Bolagsfakta
  • Kopiera namn
  • Kopiera namn + adress
  • Kopiera adress
  • Kopiera namn + adress
  • Kopiera organisationsnummer
  • {{ slotProps.copyInfoText }}

Fearless Insight AB

Organisationsnummer

559433-8633

Är detta ditt företag?

Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.

Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter

Telefon

-

Adress

Trotzgatan 29
791 72 Falun

Antal ansvariga

1 st

 

Vad är Fearless Insight?

Fearless Insight AB är ett aktiebolag som skall bedriva konsultverksamhet avseende organisation och ledarskap, samt att äga och förvalta aktier och andelar i andra bolag, samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet. Läs mer om Fearless Insight

Varifrån kommer informationen om Fearless Insight?

Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Bolagsfakta. Läs mer om datan här.

Är detta ditt företag?

Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.

Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter

Trotzgatan 29

Översikt senaste bokslut

OmsättningFöretagets omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.

{{slotProps.formatedText}}
Omsättning {{slotProps.partOfText}}

Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.

{{slotProps.formatedText}}
Årets resultat {{slotProps.partOfText}}

EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization).

{{slotProps.formatedText}}
EBITDA {{slotProps.partOfText}}

UtdelningUtdelning är ett sätt för aktiebolag att ersätta dem som satsat i företaget.

{{slotProps.formatedText}}

Översikt bokslut 2019-2026

Liknande bolag (SNI 7020)

Verklig huvudmanVerklig huvudman är den person som verkligen har kontroll över ett företag.

Namn KontrollerarKontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll
Lina Hedin 100%

Ansvariga

Insamlade uppgifter om ansvariga personer

Styrelsen i Fearless Insight består av

Styrelseledamot

Lina Hedin (46) Kolla lön direkt

Fördelning styrelse

Vill du veta mer om de ansvariga?

Då kan du klicka på ansvariga personer för Fearless Insight AB. Du kan även besöka vår systersajt Ratsit.

Bolagsfakta - en del av Ratsit

Anmärkningskontroll

Se anmärkningar & skuldsaldo
Följande visas och specificeras:
  • Ansökningar
  • Betalningsanmärkningar
  • Utmätning
  • Skuldsaldo
med Bolagsfakta Plus Köp bolagsfakta Plus för att se anmärkningar.

Köp bolagsfakta Plus för att se anmärkningar.

Bli Plus-kund och få fria anmärkningskontroller på alla aktiebolag. Med Plus får du också 20 fria Lönevisningar samt utökad information om ansvariga.

Koncern

Fearless Insight AB ingår ej i någon koncern.

Bolagets fordon

1 fordon registrerat på bolaget

Märke

Märke Modell (år)

Fordonstyp

Leasing

Reg.datum

Se mer

Polestar 3 (2024)
Fordonstyp Personbil Leasing Ja Reg. datum 2025-05-30 Se mer Se mer fordonsdata
3 (2024) Personbil Ja 2025-05-30 Se mer fordonsdata

Företagsuppgifter om Fearless Insight

Juridisk personEn juridisk person är ett företag eller organisation som har rätt att bland annat ingå avtal och att anställa personal. Exempel på juridiska personer är aktiebolag, handels- och kommanditbolag och ekonomiska föreningar. En enskild firma är däremot en fysisk person.
Organisationsnummer 559433-8633
Firmanamn Fearless Insight AB
Bolagsform Aktiebolag
Status Aktiv
AdressDet skall alltid framgå inom vilken kommun som ett företag har sitt säte. Företaget kan ha sin verksamhet i en annan kommun, men det är i sätesorten som t ex inkomstdeklaration skall lämnas in och eventuella tvister skall göras upp.
Gatuadress Trotzgatan 29
Postadress 791 72 Falun
Säte Falun, Dalarnas län
Uppgifter om registrering De olika registreringsdatumen ger svar på viktiga händelser i bolagets historia. Bolaget bildas genom den konstituerande stämman. / Bolaget registreras efter det hos myndighet. / Firmanamn registrerat avser senaste företagsnamnet. / Bolagsordning avser gällande bolagsordning.
Bolaget bildat 2023-04-01
Bolaget registrerat 2023-05-11
Firmanamn registrerat 2023-05-11
Bolagsordning 2023-04-01
Uppgifter om skattAtt kontrollera att ett företag är registrerat för F-skatt, moms och arbetsgivaravgift är viktigt beroende på vilken relation du har till företaget. Att hålla dig informerad om detta kan bespara dig onödiga överraskningar i form av extra avgifter till Skatteverket.
Arbetsgivare Registrerad som arbetsgivare
F-skatt Registrerad för F-skatt sedan 2024-01-17
Moms Aktiv i momsregistret sedan 2024-01-17
Momsregistreringsnummer
(VAT-nummer)
SE559433863301
2026-09-04
Svensk näringsgrensindelning SNIDen femsiffriga SNI-koden ger svar på inom vilken bransch ett företag är verksamt inom. De första sifforna ger svar på inom vilken huvudgrupp företaget arbetar. De sista sifforna anger på detaljnivå inom vilken gren av branschen som företaget är verksamt.
70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation
64994 - Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare
68110 - Handel med egna fastigheter
VerksamhetsbeskrivningNär man startar ett företag måste man anmäla vad företaget skall arbeta med i sin verksamhet, en så kallad verksamhetsbeskrivning. Verksamhetsbeskrivningen anmäls till Bolagsverket som registrerar informationen i sina register.
Bolaget skall bedriva konsultverksamhet avseende organisation och ledarskap, samt att äga och förvalta aktier och andelar i andra bolag, samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet.
FirmatecknareAtt veta vem som har rätt att sluta avtal och skriva under viktiga dokument för ett företags räkning är nödvändigt i juridiska sammanhang. Detta kallas firmateckning och uppgifter om detta skall anmälas till Bolagsverket.
  • Firman tecknas var för sig av
  • ledamoten
  • suppleanten

Alla arbetsställen

HuvudkontorFöretagets alla adresser, arbetsställen.
Arbetsställe: 70294616
Besöksadress: Trotzgatan 29
Postnummer: 791 72
Postort: Falun
Län: Dalarnas län
Antal anställda: 1-4 anställda
Telefonnummer:
Arbetsställenummer: 70294616
SNI-kod: 70200 - Konsultverksamhet avseende företags organisation
Arbetsställen: 1 st ställen

Detaljerade bokslut 2024-2026

Omsättning

Resultat

NyckeltalFör att snabbt bilda sig en uppfattning om ett företags bokslut kan man ta hjälp av nyckeltal. Nyckeltalen räknas ut genom fastställda formler och presenteras oftast i procent. Med nyckeltalen kan man alltså enkelt följa ett företags trend över tid. 2026 2025 2024
Kassalikviditet (%)Kassalikviditet mäter betalningsförmågan på kort sikt. 231,6 259,9 130,3
Soliditet (%)Soliditet mäter betalningsförmågan på lång sikt. 66,6 61,6 23,3
Vinstmarginal efter finansnetto (%)Vinstmarginal efter finansnetto visar hur stor vinsten är ställt i relation till omsättningen. 21,0 55,6 95,8
EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization). 441 502 254
Personalkostnad per anställd (KSEK)Personalkostnad per anställd, är företagets totala personalkostnader ställ i relation till antalet anställda
Omsättning per anställd (KSEK)Omsättning per anställd är ett mått på företagets effektivitet.
Omsättningsförändring (%)Omsättningsförändring visar omsättningens förändring ställt i relation till föregående år. 129,2 245,3
Bokslutsperiod 2026 2025 2024
Bokslutsperiod 2025-05-01 2026-04-30 2024-05-01 2025-04-30 2023-05-01 2024-04-30
Bokslutslängd 12 12 12
Resultaträkning (KSEK)I en resultaträkning redovisas ett företags intäkter och kostnader samt företagets resultat. Resultaträkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. 2026 2025 2024
Rörelsens omsättningRörelsens omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. 2 097 915 265
Nettoomsättning el Resultatavräknade fakturor 2 097 915 265
Aktiverat arbete för egen räkning 0 0 0
Övriga rörelseintäkter 0 0 0
Rörelsens kostnaderRörelsens kostnader kan till exempel vara lokalhyra och personalkostnader. −1 656 −413 −11
Övriga rörelsekostnader 0 0 0
Förändring lager mm 0 0 0
Råvaror och förnödenheter 0 0 0
Handelsvaror −0 −0 −0
Övriga externa kostnader −595 −44 −11
Personalkostnader −1 060 −369 −0
Avskrivningar −1 −0 −0
RörelseresultatRörelseresultatet är differensen mellan rörelsens omsättning/intäkter och rörelsekostnaderna under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. Rörelseresultatet kallas i vissa sammanhang EBIT (Earnings Before Interest and Tax). 440 502 254
Detaljerat
Jämförelsestörande poster 0 0 0
Finansiella poster 2 7 0
Resultat från andelar i koncern- och intresseföretag 0 0 0
Ränteintäkter från koncernföretag 0 0 0
Externa ränteintäkter 0 7 0
Övriga finansiella ränteintäkter 0 0 0
Räntekostnader till koncernföretag 0 0 0
Externa räntekostnader 2 0 0
Övriga finansiella kostnader 0 0 0
Jämförelsestörande finansiella poster 0 0 0
Resultat efter finansnetto 438 509 254
Extraordinära intäkter och kostnader 0 0 0
Extraordinära intäkter 0 0 0
Extraordinära kostnader 0 0 0
Resultat före bokslutsdispositioner 438 509 254
Bokslutsdispositioner 0 0 0
Koncernbidrag 0 0 0
Aktieägartillskott 0 0 0
Bokslutsdispositioner 0 0 0
Resultat före skatt 318 382 254
Skatt 75 79 52
Minoritetsintressen 0 0 0
Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. 243 303 202
Balansräkning (KSEK)En balansräkning innehåller information om företagets tillgångar, eget kapital och skulder vid ett visst datum, oftast vid sista dagen för räkenskapsåret. Balansräkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. 2026 2025 2024
BalansomslutningBalansomslutning visar värdet på tillgångssidan respektive skulder och eget kapital. 1 149 1 021 976
TillgångarTillgångar ger svar på vilka resurser som finns i företaget. 1 149 1 021 976
Anläggningstillgångar 387 75 0
Immateriella anläggningstillgångar 0 0 0
Balanserade utgifter 0 0 0
Patent, licenser mm 0 0 0
Goodwill 0 0 0
Övriga immateriella anläggningstillgångar 0 0 0
Materiella anläggningstillgångar 37 0 0
Byggnader och mark 0 0 0
Maskiner 0 0 0
Inventarier 37 0 0
Maskiner och inventarier 0 0 0
Övriga materiella anläggningstillgångar, ej avskrivningsbara 0 0 0
Övriga materiella anläggningstillgångar avskrivningsbara 0 0 0
Finansiella anläggningstillgångar 350 75 0
Andelar i koncern- och intresseföretag 0 0 0
Fordringar på koncern- och intresseföretag 0 0 0
Lån till delägare & närstående 0 0 0
Övriga finansiella anläggningstillgångar 350 75 0
Omsättningstillgångar 762 946 976
Summa varulager 0 0 0
Pågående arbeten för annans räkning 0 0 0
Övrigt varulager 0 0 0
Summa kortfristiga fordringar 504 482 893
Kundfordringar 394 465 893
Fordringar hos koncern- och intresseföretag 0 0 0
Övriga kortfristiga fordringar 110 18 0
Summa kassa och bank 258 464 82
Summa kortfristiga placeringar 0 0 0
Kassa och bank 258 464 82
Eget kapitalEget kapital är företagets egna medel och utgörs av tillgångar minus skulder. 573 530 227
Summa bundet eget kapital 25 25 25
Aktiekapital 25 25 25
Överkursfond 0 0 0
Uppskrivningsfond 0 0 0
Övrigt bundet eget kapital 0 0 0
Summa fritt eget kapital 548 505 202
Balanserat resultat 305 202 0
Erhållna/lämnade koncernbidrag 0 0 0
Erhållna/lämnade aktieägartillskott 0 0 0
Årets resultat 243 303 202
Obeskattade reserverObeskattade reserver är ännu ej beskattad vinst som används för att jämna ut skattebelastningen mellan bra och dåliga år. 247 127 0
AvsättningarAvsättningar avser åtaganden som företaget har som till exempel pensioner och avgångsvederlag. 0 0 0
SkulderSkulder är en post som anger vilka skulder företaget har och delas upp i kortfristiga och långfristiga skulder. 329 364 749
Summa långfristiga skulder 0 0 0
Obligationslån 0 0 0
Skulder till kreditinstitut, långa 0 0 0
Skulder till koncern- och intresseföretag, långa 0 0 0
Övriga långfristiga skulder 0 0 0
Summa kortfristiga skulder 329 364 749
Skulder till kreditinstitut, korta 0 0 0
Leverantörsskulder 9 14 0
Skulder till koncern- och intresseföretag, korta 0 0 0
Övriga kortfristiga skulder 320 351 749
NoterNoterna är en obligatorisk del av årsredovisningen. I noterna specificeras innehållet i resultaträkningen och balansräkningen. Ibland kallas noterna "tilläggsupplysningar". 2026 2025 2024
Tilläggsupplysningar
Antal anställda
Företagsinteckningar
Fastighetsinteckningar
Övriga säkerheter
Summa säkerheter
Villkorat aktieägartillskott
Övriga ansvarsförbindelser
Summa ansvarsförbindelser
Beviljad checkräkningskredit - - -
Utnyttjad checkräkningskredit - - -
Räntenetto finansbolag - - -
Utdelning 385 200 0

Årsredovisning

Fearless Insight AB:s årsredovisningar

Ta del av vinstutdelning, resultaträkning, balansräkning, revisions & förvaltningsberättelse

Mer om Fearless Insight

Styrelsens könsfördelning

Samtliga Sveriges styrelsers könsfördelning

Senaste bokslut 2025

Antal anställda
0
Könsfördelning styrelse
100,0 % män (1), 100,0 % kvinnor (1), −100,0 % (−1) okänt
Omsättning
2 097 KSEK (+129,2 % mot föregående år)
Rörelseresultat
440 KSEK (−12,4 % mot föregående år)
Total lön till styrelse & VD
-
Utdelning till aktieägare
385 KSEK
Inbetald skatt
75 KSEK
Inbetald skatt de senaste 3 åren
206 KSEK

Fearless Insight AB har 0 anställda och gjorde ett resultat på 243 KSEK med omsättning 2 097 KSEK under 2026.

Bolaget hade då en omsättningstillväxt på 129,2 %. Fearless Insights vinstmarginal låg vid senaste årsbokslutet på 21,0 % vilket ger Fearless Insight placeringen 170 046 i Sverige av totalt 797 593 aktiebolag. Det ger samtidigt Fearless Insight placeringen 924 av kommunens totalt 4 634 aktiebolag.

Styrelseledamot för Fearless Insight AB är Lina Hedin.

Under de senaste 5 åren har Fearless Insight betalat in totalt 206 KSEK i skatt vilket placerar bolaget på plats 208 834 av Sveriges alla 797 593 aktiebolag.

Fearless Insight AB har organisationsnummer 559433-8633. Fearless Insight har säte i Falun. Det går bra att ta kontakt med Fearless Insight AB på adress Trotzgatan 29, 791 72 Falun.

Läs mer om intressant företagsstatistik i Falu kommun.

Registrerat på adressen

Trotzgatan 29
791 72 Falun

Företag (Säte)

Status

Ansvarig

TENSION education AB Aktiv
Magnus Björkman (Styrelseledamot)
Aktiv Magnus Björkman (Styrelseledamot)
Aktiebolaget Adit Studios Konkurs
Magnus Björkman (Ordförande)
Konkurs Magnus Björkman (Ordförande)
TENSION graphics AB Aktiv
Magnus Björkman (Styrelseledamot)
Aktiv Magnus Björkman (Styrelseledamot)
Add Deep Driven Insight AB Aktiv
Lina Hedin (VD)
Aktiv Lina Hedin (VD)
Stratospark Cinema AB Aktiv
Martin Flink (Ordförande)
Aktiv Martin Flink (Ordförande)
TENSION technology AB Aktiv
Magnus Björkman (Ordförande)
Aktiv Magnus Björkman (Ordförande)
Ten Protection AB Konkurs
Dan Trum (En av Ledamöterna)
Konkurs Dan Trum (En av Ledamöterna)
Onsite Sport AB Aktiv
Magnus Björkman (Ordförande)
Aktiv Magnus Björkman (Ordförande)
TENSION invest AB Aktiv
Magnus Björkman (Styrelseledamot)
Aktiv Magnus Björkman (Styrelseledamot)
TENSION forces AB Aktiv
Magnus Björkman (Ordförande)
Aktiv Magnus Björkman (Ordförande)
Fearless Insight AB Aktiv
Lina Hedin (Styrelseledamot)
Aktiv Lina Hedin (Styrelseledamot)
Kiwick Studios AB Aktiv
Hampus Pettersson (VD)
Aktiv Hampus Pettersson (VD)
TENSION sparks AB Aktiv
Magnus Björkman (Styrelseledamot)
Aktiv Magnus Björkman (Styrelseledamot)
Beyond the Pines AB Aktiv
Tom Grejs (Styrelseledamot)
Aktiv Tom Grejs (Styrelseledamot)
Logio Labs AB Aktiv
Erik Georg Albinsson (VD)
Aktiv Erik Georg Albinsson (VD)
INSAMLINGSSTIFTELSEN SPELKULTUR Aktiv
Aktiv
FÖRENINGEN NÖRDLIV Aktiv
Aktiv
PSQ PLAY Aktiv
Aktiv
Personer

Inga personer med bolagsengagemang är folkbokförda på denna adress