Bolagsfakta
  • Kopiera namn
  • Kopiera namn + adress
  • Kopiera adress
  • Kopiera namn + adress
  • Kopiera organisationsnummer
  • {{ slotProps.copyInfoText }}

Smash Into Pieces AB

Organisationsnummer

556879-6345

Är detta ditt företag?

Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.

Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter

Telefon

-

Adress

Ullavi 238
705 92 Örebro

Antal ansvariga

7 st

 

Vad är Smash Into Pieces?

Smash Into Pieces AB är ett aktiebolag som ska bedriva artistisk verksamhet och uthyrning av musikutrustning samt därmed förenlig verksamhet. Smash Into Pieces AB har 16 anställda och gjorde ett resultat på 2 424 KSEK med omsättning 22 973 KSEK under 2025. Läs mer om Smash Into Pieces

Varifrån kommer informationen om Smash Into Pieces?

Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Bolagsfakta. Läs mer om datan här.

Är detta ditt företag?

Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.

Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter

Ullavi 238

Översikt senaste bokslut

OmsättningFöretagets omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.

{{slotProps.formatedText}}
Omsättning {{slotProps.partOfText}}

Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.

{{slotProps.formatedText}}
Årets resultat {{slotProps.partOfText}}

EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization).

{{slotProps.formatedText}}
EBITDA {{slotProps.partOfText}}

UtdelningUtdelning är ett sätt för aktiebolag att ersätta dem som satsat i företaget.

{{slotProps.formatedText}}

Översikt bokslut 2018-2025

Verklig huvudmanVerklig huvudman är den person som verkligen har kontroll över ett företag.

Namn KontrollerarKontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll
Isak Snow 25-50%

Ansvariga

Insamlade uppgifter om ansvariga personer

Befattningshavare

VD i Smash Into Pieces AB

Isak Snow (33) Kolla lön direkt

Extern firmatecknare

Per Bergquist (42) Kolla lön direkt

Styrelsen i Smash Into Pieces består av

Ordförande

Isak Snow (33) Kolla lön direkt

Styrelseledamot

Isak Snow (33) Kolla lön direkt

Magnus Lundbäck (60) Kolla lön direkt

Anders Demetriades Nyman (38) Kolla lön direkt

Marcus Rosell (35) Kolla lön direkt

Maria Janzon (34) Kolla lön direkt

Emanuel Magnil (27) Kolla lön direkt

Revisor för bolaget

Revisor

Filip Laurin (43)

Fördelning styrelse

Vill du veta mer om de ansvariga?

Då kan du klicka på ansvariga personer för Smash Into Pieces AB. Du kan även besöka vår systersajt Ratsit.

Bolagsfakta - en del av Ratsit

Anmärkningskontroll

Se anmärkningar & skuldsaldo
Följande visas och specificeras:
  • Ansökningar
  • Betalningsanmärkningar
  • Utmätning
  • Skuldsaldo
med Bolagsfakta Plus Köp bolagsfakta Plus för att se anmärkningar.

Köp bolagsfakta Plus för att se anmärkningar.

Bli Plus-kund och få fria anmärkningskontroller på alla aktiebolag. Med Plus får du också 20 fria Lönevisningar samt utökad information om ansvariga.

Koncern

Smash Into Pieces AB är ett koncernmoderbolag

För koncernmodern anges siffror enligt senaste årsredovisningen, dvs ej enligt koncernredovisningen.

Bolagets fordon

3 fordon registrerade på bolaget

Märke

Märke Modell (år)

Fordonstyp

Leasing

Reg.datum

Se mer

Thule CE100035R
Fordonstyp Släpfordon Leasing Nej Reg. datum 2025-06-19 Se mer Se mer fordonsdata
CE100035R Släpfordon Nej 2025-06-19 Se mer fordonsdata
Mercedes-Benz Sprinter (2023)
Fordonstyp Personbil Leasing Nej Reg. datum 2024-01-26 Se mer Se mer fordonsdata
Sprinter (2023) Personbil Nej 2024-01-26 Se mer fordonsdata
Wiola (2023)
Fordonstyp Släpfordon Leasing Nej Reg. datum 2023-09-08 Se mer Se mer fordonsdata
(2023) Släpfordon Nej 2023-09-08 Se mer fordonsdata

Företagsuppgifter om Smash Into Pieces

Juridisk personEn juridisk person är ett företag eller organisation som har rätt att bland annat ingå avtal och att anställa personal. Exempel på juridiska personer är aktiebolag, handels- och kommanditbolag och ekonomiska föreningar. En enskild firma är däremot en fysisk person.
Organisationsnummer 556879-6345
Firmanamn Smash Into Pieces AB
Bolagsform Aktiebolag
Status Aktiv
AdressDet skall alltid framgå inom vilken kommun som ett företag har sitt säte. Företaget kan ha sin verksamhet i en annan kommun, men det är i sätesorten som t ex inkomstdeklaration skall lämnas in och eventuella tvister skall göras upp.
Gatuadress Ullavi 238
Postadress 705 92 Örebro
Säte Örebro, Örebro län
Uppgifter om registrering De olika registreringsdatumen ger svar på viktiga händelser i bolagets historia. Bolaget bildas genom den konstituerande stämman. / Bolaget registreras efter det hos myndighet. / Firmanamn registrerat avser senaste företagsnamnet. / Bolagsordning avser gällande bolagsordning.
Bolaget bildat 2011-12-30
Bolaget registrerat 2012-01-03
Firmanamn registrerat 2012-05-18
Bolagsordning 2023-12-11
Uppgifter om skattAtt kontrollera att ett företag är registrerat för F-skatt, moms och arbetsgivaravgift är viktigt beroende på vilken relation du har till företaget. Att hålla dig informerad om detta kan bespara dig onödiga överraskningar i form av extra avgifter till Skatteverket.
Arbetsgivare Registrerad som arbetsgivare
F-skatt Registrerad för F-skatt sedan 2012-09-14
Moms Aktiv i momsregistret sedan 2012-09-14
Momsregistreringsnummer
(VAT-nummer)
SE556879634501
2026-09-04
Svensk näringsgrensindelning SNIDen femsiffriga SNI-koden ger svar på inom vilken bransch ett företag är verksamt inom. De första sifforna ger svar på inom vilken huvudgrupp företaget arbetar. De sista sifforna anger på detaljnivå inom vilken gren av branschen som företaget är verksamt.
59200 - Ljudinspelning och musikutgivning
90200 - Scenkonst
VerksamhetsbeskrivningNär man startar ett företag måste man anmäla vad företaget skall arbeta med i sin verksamhet, en så kallad verksamhetsbeskrivning. Verksamhetsbeskrivningen anmäls till Bolagsverket som registrerar informationen i sina register.
Bolaget ska bedriva artistisk verksamhet och uthyrning av musikutrustning samt därmed förenlig verksamhet.
FirmatecknareAtt veta vem som har rätt att sluta avtal och skriva under viktiga dokument för ett företags räkning är nödvändigt i juridiska sammanhang. Detta kallas firmateckning och uppgifter om detta skall anmälas till Bolagsverket.
  • Firman tecknas av styrelsen
  • Firman tecknas var för sig av
  • - Bergquist, Per Gunnar
  • - Lundbäck, Magnus
  • - Snow, Isak

Alla arbetsställen

HuvudkontorFöretagets alla adresser, arbetsställen.
Arbetsställe: 52538246
Besöksadress: Ullavi 238
Postnummer: 705 92
Postort: Örebro
Län: Örebro län
Antal anställda: 10-19 anställda
Telefonnummer:
Arbetsställenummer: 52538246
SNI-kod: 59200 - Ljudinspelning och musikutgivning
Arbetsställen: 1 st ställen

Detaljerade bokslut 2021-2025

Omsättning

Resultat

NyckeltalFör att snabbt bilda sig en uppfattning om ett företags bokslut kan man ta hjälp av nyckeltal. Nyckeltalen räknas ut genom fastställda formler och presenteras oftast i procent. Med nyckeltalen kan man alltså enkelt följa ett företags trend över tid. 2025 2024 2023 2022 2021
Kassalikviditet (%)Kassalikviditet mäter betalningsförmågan på kort sikt. 143,3 242,3 198,2 116,3 127,2
Soliditet (%)Soliditet mäter betalningsförmågan på lång sikt. 80,5 64,4 56,4 31,1 44,8
Vinstmarginal efter finansnetto (%)Vinstmarginal efter finansnetto visar hur stor vinsten är ställt i relation till omsättningen. 13,7 27,2 21,8 −0,9 6,8
EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization). 3 477 9 646 4 081 49 378
Personalkostnad per anställd (KSEK)Personalkostnad per anställd, är företagets totala personalkostnader ställ i relation till antalet anställda 503 547 474 409 310
Omsättning per anställd (KSEK)Omsättning per anställd är ett mått på företagets effektivitet. 1 436 2 886 1 886 1 275 981
Omsättningsförändring (%)Omsättningsförändring visar omsättningens förändring ställt i relation till föregående år. −33,7 83,6 111,4 82,0 98,6
Bokslutsperiod 2025 2024 2023 2022 2021
Bokslutsperiod 2025-01-01 2025-12-31 2024-01-01 2024-12-31 2023-01-01 2023-12-31 2022-01-01 2022-12-31 2021-01-01 2021-12-31
Bokslutslängd 12 12 12 12 12
Resultaträkning (KSEK)I en resultaträkning redovisas ett företags intäkter och kostnader samt företagets resultat. Resultaträkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. 2025 2024 2023 2022 2021
Rörelsens omsättningRörelsens omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. 22 973 34 630 18 864 8 922 4 903
Nettoomsättning el Resultatavräknade fakturor 22 564 34 310 18 271 8 648 4 390
Aktiverat arbete för egen räkning 0 0 0 0 0
Övriga rörelseintäkter 409 320 593 274 513
Rörelsens kostnaderRörelsens kostnader kan till exempel vara lokalhyra och personalkostnader. −14 742 −17 324 −11 727 −6 250 −3 059
Övriga rörelsekostnader −97 −197 −87 −4 0
Förändring lager mm 0 0 0 0 0
Råvaror och förnödenheter 0 0 0 0 0
Handelsvaror −1 431 −4 500 −3 125 −977 −239
Övriga externa kostnader −4 813 −5 848 −3 742 −2 280 −1 189
Personalkostnader −8 050 −6 567 −4 741 −2 863 −1 551
Avskrivningar −448 −409 −119 −130 −80
RörelseresultatRörelseresultatet är differensen mellan rörelsens omsättning/intäkter och rörelsekostnaderna under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. Rörelseresultatet kallas i vissa sammanhang EBIT (Earnings Before Interest and Tax). 3 029 9 237 3 962 −81 298
Detaljerat
Jämförelsestörande poster 0 0 0 0 0
Finansiella poster 77 91 16 0 0
Resultat från andelar i koncern- och intresseföretag −21 0 0 0 0
Ränteintäkter från koncernföretag 0 0 0 0 0
Externa ränteintäkter 80 89 16 0 0
Övriga finansiella ränteintäkter 0 0 0 0 0
Räntekostnader till koncernföretag 0 0 0 0 0
Externa räntekostnader 18 2 0 0 0
Övriga finansiella kostnader 0 0 0 0 0
Jämförelsestörande finansiella poster 0 0 0 0 0
Resultat efter finansnetto 3 070 9 324 3 978 −81 298
Extraordinära intäkter och kostnader 0 0 0 0 0
Extraordinära intäkter 0 0 0 0 0
Extraordinära kostnader 0 0 0 0 0
Resultat före bokslutsdispositioner 3 070 9 324 3 978 −81 298
Bokslutsdispositioner 23 −236 0 0 0
Koncernbidrag 0 0 0 0 0
Aktieägartillskott 0 0 0 0 0
Bokslutsdispositioner 23 −236 0 0 0
Resultat före skatt 3 093 9 089 3 978 −81 298
Skatt 669 1 879 791 0 45
Minoritetsintressen 0 0 0 0 0
Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. 2 424 7 210 3 187 −81 253
Balansräkning (KSEK)En balansräkning innehåller information om företagets tillgångar, eget kapital och skulder vid ett visst datum, oftast vid sista dagen för räkenskapsåret. Balansräkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. 2025 2024 2023 2022 2021
BalansomslutningBalansomslutning visar värdet på tillgångssidan respektive skulder och eget kapital. 16 658 17 085 6 391 1 941 1 527
TillgångarTillgångar ger svar på vilka resurser som finns i företaget. 16 658 17 085 6 391 1 941 1 527
Anläggningstillgångar 11 068 1 766 870 386 399
Immateriella anläggningstillgångar 0 0 0 24 48
Balanserade utgifter 0 0 0 0 0
Patent, licenser mm 0 0 0 24 48
Goodwill 0 0 0 0 0
Övriga immateriella anläggningstillgångar 0 0 0 0 0
Materiella anläggningstillgångar 1 493 1 741 870 362 351
Byggnader och mark 0 0 0 0 0
Maskiner 0 0 0 0 0
Inventarier 1 493 1 741 870 362 351
Maskiner och inventarier 0 0 0 0 0
Övriga materiella anläggningstillgångar, ej avskrivningsbara 0 0 0 0 0
Övriga materiella anläggningstillgångar avskrivningsbara 0 0 0 0 0
Finansiella anläggningstillgångar 9 575 25 0 0 0
Andelar i koncern- och intresseföretag 4 985 0 0 0 0
Fordringar på koncern- och intresseföretag 4 590 0 0 0 0
Lån till delägare & närstående 0 0 0 0 0
Övriga finansiella anläggningstillgångar 0 25 0 0 0
Omsättningstillgångar 5 590 15 319 5 521 1 556 1 128
Summa varulager 994 696 0 0 56
Pågående arbeten för annans räkning 0 0 0 0 0
Övrigt varulager 994 696 0 0 56
Summa kortfristiga fordringar 2 474 4 325 4 052 588 461
Kundfordringar 366 594 976 45 39
Fordringar hos koncern- och intresseföretag 15 0 0 0 0
Övriga kortfristiga fordringar 2 093 3 731 3 076 543 422
Summa kassa och bank 2 122 10 298 1 469 968 611
Summa kortfristiga placeringar 0 0 0 0 0
Kassa och bank 2 122 10 298 1 469 968 611
Eget kapitalEget kapital är företagets egna medel och utgörs av tillgångar minus skulder. 13 238 10 814 3 605 603 684
Summa bundet eget kapital 50 50 50 50 50
Aktiekapital 50 50 50 50 50
Överkursfond 0 0 0 0 0
Uppskrivningsfond 0 0 0 0 0
Övrigt bundet eget kapital 0 0 0 0 0
Summa fritt eget kapital 13 188 10 764 3 555 553 634
Balanserat resultat 10 764 3 555 367 634 381
Erhållna/lämnade koncernbidrag 0 0 0 0 0
Erhållna/lämnade aktieägartillskott 0 0 0 0 0
Årets resultat 2 424 7 210 3 187 −81 253
Obeskattade reserverObeskattade reserver är ännu ej beskattad vinst som används för att jämna ut skattebelastningen mellan bra och dåliga år. 213 236 0 0 0
AvsättningarAvsättningar avser åtaganden som företaget har som till exempel pensioner och avgångsvederlag. 0 0 0 0 0
SkulderSkulder är en post som anger vilka skulder företaget har och delas upp i kortfristiga och långfristiga skulder. 3 207 6 035 2 786 1 338 843
Summa långfristiga skulder 0 0 0 0 0
Obligationslån 0 0 0 0 0
Skulder till kreditinstitut, långa 0 0 0 0 0
Skulder till koncern- och intresseföretag, långa 0 0 0 0 0
Övriga långfristiga skulder 0 0 0 0 0
Summa kortfristiga skulder 3 207 6 035 2 786 1 338 843
Skulder till kreditinstitut, korta 0 0 0 0 0
Leverantörsskulder 295 311 197 150 20
Skulder till koncern- och intresseföretag, korta 0 0 0 0 0
Övriga kortfristiga skulder 2 912 5 724 2 589 1 189 823
NoterNoterna är en obligatorisk del av årsredovisningen. I noterna specificeras innehållet i resultaträkningen och balansräkningen. Ibland kallas noterna "tilläggsupplysningar". 2025 2024 2023 2022 2021
Tilläggsupplysningar
Antal anställda 16 12 10 7 5
Företagsinteckningar
Fastighetsinteckningar
Övriga säkerheter
Summa säkerheter
Villkorat aktieägartillskott
Övriga ansvarsförbindelser
Summa ansvarsförbindelser
Beviljad checkräkningskredit - - - - -
Utnyttjad checkräkningskredit - - - - -
Räntenetto finansbolag - - - - -
Utdelning 0 0 0 0 0

Årsredovisning

Smash Into Pieces AB:s årsredovisningar

Ta del av vinstutdelning, resultaträkning, balansräkning, revisions & förvaltningsberättelse

Mer om Smash Into Pieces

Styrelsens könsfördelning

Samtliga Sveriges styrelsers könsfördelning

Senaste bokslut 2025

Antal anställda
16
Könsfördelning styrelse
83,3 % män (5), 16,7 % kvinnor (1)
Omsättning
22 973 KSEK (−33,7 % mot föregående år)
Rörelseresultat
3 029 KSEK (−67,2 % mot föregående år)
Total lön till styrelse & VD
-
Utdelning till aktieägare
0 KSEK
Inbetald skatt
669 KSEK
Inbetald skatt de senaste 5 åren
3 384 KSEK

Smash Into Pieces AB har 16 anställda och gjorde ett resultat på 2 424 KSEK med omsättning 22 973 KSEK under 2025.

Bolaget hade då en omsättningstillväxt på −33,7 %. Smash Into Pieces vinstmarginal låg vid senaste årsbokslutet på 13,7 % vilket ger Smash Into Pieces placeringen 213 317 i Sverige av totalt 797 593 aktiebolag. Det ger samtidigt Smash Into Pieces placeringen 2 697 av kommunens totalt 10 323 aktiebolag.

VD för Smash Into Pieces AB är Isak Snow och styrelseordförande är Isak Snow.

Under de senaste 5 åren har Smash Into Pieces betalat in totalt 3 384 KSEK i skatt vilket placerar bolaget på plats 22 893 av Sveriges alla 797 593 aktiebolag.

Smash Into Pieces AB har organisationsnummer 556879-6345. Smash Into Pieces har säte i Örebro. Det går bra att ta kontakt med Smash Into Pieces AB på adress Ullavi 238, 705 92 Örebro.

Läs mer om intressant företagsstatistik i Örebro kommun.

Registrerat på adressen

Ullavi 238
705 92 Örebro
Personer

Det finns 3 personer med bolagsengagemang som är folkbokförda på denna adress: