- Kopiera namn
- Kopiera namn + adress
- Kopiera adress
- Kopiera namn + adress
- Kopiera organisationsnummer
- {{ slotProps.copyInfoText }}
Wall RO/RO AB
Organisationsnummer
556668-5961
Är detta ditt företag?
Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.
Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter
Telefon
-
Antal ansvariga
Vad är Wall RO/RO?
Wall RO/RO AB är ett aktiebolag som har till föremål för sin versamhet att direkt eller indirekt, driva rederi-, skeppsmäkleri-, råvaruhandelsrörelse med metaller, malmer och olja samt animaliska och vegetabiliska råvaror,... Läs mer om Wall RO/RO
Varifrån kommer informationen om Wall RO/RO?
Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Bolagsfakta. Läs mer om datan här.
Är detta ditt företag?
Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.
Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter
Översikt senaste bokslut
OmsättningFöretagets omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.
Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.
EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization).
UtdelningUtdelning är ett sätt för aktiebolag att ersätta dem som satsat i företaget.
Översikt bokslut 2018-2025
Produkter & Tjänster
Lönevisning
Lönevisning på hela bolaget- Lön på ansvariga
- Inkomst av kapital
- Helt anonymt
- Direkt på skärmen
Bolagsfakta Plus
- 20 st Lönevisningar per månad på ansvariga
- Fria Årsredovisningar på AB
- Fria Anmärkningar (ja/nej) på AB
- Hemadresser, person- och telnr
Bolagsfakta Premium
- Fria Lönevisningar inklusive Anmärkning (ja/nej) på ansvariga samt revisorer
- Fria Årsredovisningar på AB
- Fria Anmärkningskontroller på AB
- Reklamfritt
- Hemadress, person- och telnr
Liknande bolag (SNI 5020)
Här kan du se bolag som liknar Wall RO/RO AB. Listorna visar bolag i samma bransch (SNI 5020 - Havs- och kustsjöfart, godstrafik), som antingen är bland de största i Sverige, de största i kommunen, eller ligger i närheten av Wall RO/RO AB.
SNI 5020 - Havs- och kustsjöfart, godstrafik
Största omsättning i branschen
|
Största omsättning i Stockholm
|
Liknande bolag i närheten |
|||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. Rederi Aktiebolaget Soya | 1. Rederi Aktiebolaget Soya | ||||||||||||||||
| 2. Walleniusrederierna Aktiebolag | 2. Walleniusrederierna Aktiebolag | ||||||||||||||||
| 3. Erik Thun AB | 3. Wall RO/RO AB | ||||||||||||||||
| 4. Wall RO/RO AB | 4. Cool Carriers AB | ||||||||||||||||
| 5. Cool Carriers AB | 5. Preem Shipping AB |
Verklig huvudmanVerklig huvudman är den person som verkligen har kontroll över ett företag.
Någon verklig huvudman finns ej registrerad för Wall RO/RO AB.
De bolagsformer som inte omfattas av registrering är bland annat börsbolag och dotterbolag till dessa, enkla bolag, enskilda näringsidkare, dödsbon, konkursbon, staten, landsting och kommuner, samt juridiska personer där det offentliga har ett bestämmande inflytande.
Ansvariga
Insamlade uppgifter om ansvariga personer
Styrelsen i Wall RO/RO består av
Ordförande
Karolina Kjellgren (54)
Styrelseledamot
Karolina Kjellgren (54)
Hans Kjellström (51)
Skedsmo, Morten
Revisor för bolaget
Huvudansvarig revisor
Revisor
Fördelning styrelse
Anmärkningskontroll
Se anmärkningar & skuldsaldo
Följande visas och specificeras: - Ansökningar
- Betalningsanmärkningar
- Utmätning
- Skuldsaldo
med Bolagsfakta Plus 
Bli Plus-kund och få fria anmärkningskontroller på alla aktiebolag. Med Plus får du också 20 fria Lönevisningar samt utökad information om ansvariga.
Koncern
Wall RO/RO AB är ett koncernmoderbolag
För koncernmodern anges siffror enligt senaste årsredovisningen, dvs ej enligt koncernredovisningen.
Bolagets fordon
0 fordon registrerat på bolaget
Företagsuppgifter om Wall RO/RO
| Juridisk personEn juridisk person är ett företag eller organisation som har rätt att bland annat ingå avtal och att anställa personal. Exempel på juridiska personer är aktiebolag, handels- och kommanditbolag och ekonomiska föreningar. En enskild firma är däremot en fysisk person. | |
| Organisationsnummer | 556668-5961 |
| Firmanamn | Wall RO/RO AB |
| Bolagsform | Aktiebolag |
| Status | Aktiv |
| AdressDet skall alltid framgå inom vilken kommun som ett företag har sitt säte. Företaget kan ha sin verksamhet i en annan kommun, men det är i sätesorten som t ex inkomstdeklaration skall lämnas in och eventuella tvister skall göras upp. | |
| Gatuadress | Box 38193 |
| Postadress | 100 64 Stockholm |
| Säte | Stockholm, Stockholms län |
| Uppgifter om registrering De olika registreringsdatumen ger svar på viktiga händelser i bolagets historia. Bolaget bildas genom den konstituerande stämman. / Bolaget registreras efter det hos myndighet. / Firmanamn registrerat avser senaste företagsnamnet. / Bolagsordning avser gällande bolagsordning. | |
| Bolaget bildat | 2004-09-08 |
| Bolaget registrerat | 2004-10-15 |
| Firmanamn registrerat | 2005-11-21 |
| Bolagsordning | 2006-03-29 |
| Uppgifter om skattAtt kontrollera att ett företag är registrerat för F-skatt, moms och arbetsgivaravgift är viktigt beroende på vilken relation du har till företaget. Att hålla dig informerad om detta kan bespara dig onödiga överraskningar i form av extra avgifter till Skatteverket. | |
| Arbetsgivare | Ej registrerad som arbetsgivare |
| F-skatt | Ej registrerad för F-skatt |
| Moms | Aktiv i momsregistret sedan 2016-12-08 |
| Momsregistreringsnummer (VAT-nummer) |
SE556668596101 |
| Svensk näringsgrensindelning SNIDen femsiffriga SNI-koden ger svar på inom vilken bransch ett företag är verksamt inom. De första sifforna ger svar på inom vilken huvudgrupp företaget arbetar. De sista sifforna anger på detaljnivå inom vilken gren av branschen som företaget är verksamt. | ||
|
||
| VerksamhetsbeskrivningNär man startar ett företag måste man anmäla vad företaget skall arbeta med i sin verksamhet, en så kallad verksamhetsbeskrivning. Verksamhetsbeskrivningen anmäls till Bolagsverket som registrerar informationen i sina register. | ||
| Bolaget har till föremål för sin versamhet att direkt eller indirekt, driva rederi-, skeppsmäkleri-, råvaruhandelsrörelse med metaller, malmer och olja samt animaliska och vegetabiliska råvaror, idka handel med och förvalta fast egendom, aktier, värdepapper samt lämna lån och utöva annan i samband med nämnda verksamhetsgrenar närstående eller därmed eljest förenlig verksamhet. Verksamheten ska icke omfatta sådan lånerörelse som avses i bankrörelselagen eller lagen om finansieringsverksamhet. | ||
| FirmatecknareAtt veta vem som har rätt att sluta avtal och skriva under viktiga dokument för ett företags räkning är nödvändigt i juridiska sammanhang. Detta kallas firmateckning och uppgifter om detta skall anmälas till Bolagsverket. | ||
|
Alla arbetsställen
| HuvudkontorFöretagets alla adresser, arbetsställen. | |
| Arbetsställe: | 57776023 |
| Besöksadress: | Swedenborgsgatan 19 |
| Postnummer: | 118 27 |
| Postort: | Stockholm |
| Län: | Stockholms län |
| Antal anställda: | 0 anställda |
| Telefonnummer: | |
| Arbetsställenummer: | 57776023 |
| SNI-kod: | 50201 - Reguljär sjötrafik över hav och kust av gods |
| Arbetsställen: 1 st ställen | |
Detaljerade bokslut 2021-2025
Omsättning
Resultat
| NyckeltalFör att snabbt bilda sig en uppfattning om ett företags bokslut kan man ta hjälp av nyckeltal. Nyckeltalen räknas ut genom fastställda formler och presenteras oftast i procent. Med nyckeltalen kan man alltså enkelt följa ett företags trend över tid. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kassalikviditet (%)Kassalikviditet mäter betalningsförmågan på kort sikt. | 21,3 | 99,0 | 169,0 | 160,1 | 124,1 |
| Soliditet (%)Soliditet mäter betalningsförmågan på lång sikt. | 70,2 | 64,2 | 79,0 | 70,7 | 68,5 |
| Vinstmarginal efter finansnetto (%)Vinstmarginal efter finansnetto visar hur stor vinsten är ställt i relation till omsättningen. | 73,3 | 84,6 | 314,8 | 61,2 | 18,9 |
| EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization). | 1 458 517 | 2 371 891 | 1 721 490 | 1 320 398 | 379 332 |
| Personalkostnad per anställd (KSEK)Personalkostnad per anställd, är företagets totala personalkostnader ställ i relation till antalet anställda | |||||
| Omsättning per anställd (KSEK)Omsättning per anställd är ett mått på företagets effektivitet. | |||||
| Omsättningsförändring (%)Omsättningsförändring visar omsättningens förändring ställt i relation till föregående år. | −19,4 | 27,5 | 16,4 | 49,1 | 27,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Bokslutsperiod | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bokslutsperiod | 2025-01-01 2025-12-31 | 2024-01-01 2024-12-31 | 2023-01-01 2023-12-31 | 2022-01-01 2022-12-31 | 2021-01-01 2021-12-31 |
| Bokslutslängd | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Resultaträkning (KSEK)I en resultaträkning redovisas ett företags intäkter och kostnader samt företagets resultat. Resultaträkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsens omsättningRörelsens omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. | 2 267 652 | 2 814 602 | 2 206 931 | 1 895 816 | 1 271 089 |
| Nettoomsättning el Resultatavräknade fakturor | 2 233 985 | 2 814 602 | 2 206 931 | 1 895 816 | 1 271 089 |
| Aktiverat arbete för egen räkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga rörelseintäkter | 33 667 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsens kostnaderRörelsens kostnader kan till exempel vara lokalhyra och personalkostnader. | −732 981 | −705 856 | −717 422 | −776 656 | −1 069 020 |
| Övriga rörelsekostnader | −336 799 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Förändring lager mm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Råvaror och förnödenheter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Handelsvaror | −0 | −0 | −0 | −0 | −0 |
| Övriga externa kostnader | −457 841 | −442 711 | −485 441 | −575 418 | −891 757 |
| Personalkostnader | −0 | −0 | −0 | −0 | −0 |
| Avskrivningar | −275 140 | −263 145 | −231 981 | −201 238 | −177 263 |
| RörelseresultatRörelseresultatet är differensen mellan rörelsens omsättning/intäkter och rörelsekostnaderna under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. Rörelseresultatet kallas i vissa sammanhang EBIT (Earnings Before Interest and Tax). | 1 183 377 | 2 108 746 | 1 489 509 | 1 119 160 | 202 069 |
| Detaljerat | |||||
| Jämförelsestörande poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | 578 854 | 438 340 | 5 878 781 | 334 791 | 276 905 |
| Resultat från andelar i koncern- och intresseföretag | 3 551 | 1 579 | 5 150 982 | 0 | 0 |
| Ränteintäkter från koncernföretag | 85 744 | 156 889 | 249 148 | 28 976 | 7 426 |
| Externa ränteintäkter | 780 | 1 185 | 1 060 | 301 | 3 |
| Övriga finansiella ränteintäkter | 364 493 | 112 559 | 55 995 | 11 210 | 30 625 |
| Räntekostnader till koncernföretag | 28 622 | 35 342 | 36 909 | 34 755 | 28 |
| Externa räntekostnader | 95 664 | 130 478 | 138 123 | 80 320 | 40 368 |
| Övriga finansiella kostnader | 0 | 308 | 246 564 | 179 229 | 198 455 |
| Jämförelsestörande finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto | 1 513 659 | 2 214 830 | 6 525 098 | 865 343 | 1 272 |
| Extraordinära intäkter och kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Extraordinära intäkter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Extraordinära kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat före bokslutsdispositioner | 1 513 659 | 2 214 830 | 6 525 098 | 865 343 | 1 272 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aktieägartillskott | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat före skatt | 1 513 659 | 2 214 830 | 6 525 098 | 865 343 | 1 272 |
| Skatt | 3 634 | 42 263 | 56 301 | 1 334 | 1 519 |
| Minoritetsintressen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. | 1 510 025 | 2 172 567 | 6 468 797 | 864 009 | −247 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Balansräkning (KSEK)En balansräkning innehåller information om företagets tillgångar, eget kapital och skulder vid ett visst datum, oftast vid sista dagen för räkenskapsåret. Balansräkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| BalansomslutningBalansomslutning visar värdet på tillgångssidan respektive skulder och eget kapital. | 4 232 440 | 5 389 912 | 8 591 399 | 6 671 772 | 6 936 378 |
| TillgångarTillgångar ger svar på vilka resurser som finns i företaget. | 4 232 440 | 5 389 912 | 8 591 399 | 6 671 772 | 6 936 378 |
| Anläggningstillgångar | 3 999 939 | 4 710 262 | 8 198 091 | 6 353 570 | 6 599 748 |
| Immateriella anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Balanserade utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Patent, licenser mm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga immateriella anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Materiella anläggningstillgångar | 3 999 939 | 4 039 275 | 4 104 165 | 4 169 558 | 4 330 721 |
| Byggnader och mark | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Inventarier | 3 986 567 | 3 998 893 | 4 068 791 | 4 169 558 | 4 330 721 |
| Maskiner och inventarier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga materiella anläggningstillgångar, ej avskrivningsbara | |||||
| Övriga materiella anläggningstillgångar avskrivningsbara | 13 372 | 40 382 | 35 374 | 0 | 0 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 0 | 670 987 | 4 093 926 | 2 184 012 | 2 269 027 |
| Andelar i koncern- och intresseföretag | 0 | 8 629 | 8 629 | 1 105 226 | 1 778 289 |
| Fordringar på koncern- och intresseföretag | 0 | 662 358 | 4 085 297 | 1 078 786 | 490 738 |
| Lån till delägare & närstående | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga finansiella anläggningstillgångar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omsättningstillgångar | 232 501 | 679 650 | 393 308 | 318 202 | 336 630 |
| Summa varulager | 38 493 | 8 997 | 8 374 | 9 303 | 7 495 |
| Pågående arbeten för annans räkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övrigt varulager | 38 493 | 8 997 | 8 374 | 9 303 | 7 495 |
| Summa kortfristiga fordringar | 194 008 | 670 636 | 384 922 | 291 157 | 328 679 |
| Kundfordringar | 8 748 | 1 318 | 1 037 | 0 | 0 |
| Fordringar hos koncern- och intresseföretag | 152 908 | 616 857 | 322 338 | 227 687 | 278 851 |
| Övriga kortfristiga fordringar | 32 352 | 52 461 | 61 547 | 63 470 | 49 828 |
| Summa kassa och bank | 0 | 17 | 12 | 17 742 | 456 |
| Summa kortfristiga placeringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 0 | 17 | 12 | 17 742 | 456 |
| Eget kapitalEget kapital är företagets egna medel och utgörs av tillgångar minus skulder. | 2 667 360 | 3 157 335 | 6 484 767 | 4 415 971 | 4 451 962 |
| Summa bundet eget kapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Aktiekapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Överkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övrigt bundet eget kapital | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa fritt eget kapital | 2 667 260 | 3 157 235 | 6 484 667 | 4 415 871 | 4 451 862 |
| Balanserat resultat | 1 157 235 | 984 668 | 15 870 | 3 551 862 | 4 452 109 |
| Erhållna/lämnade koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erhållna/lämnade aktieägartillskott | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 1 510 025 | 2 172 567 | 6 468 797 | 864 009 | −247 |
| Obeskattade reserverObeskattade reserver är ännu ej beskattad vinst som används för att jämna ut skattebelastningen mellan bra och dåliga år. | 387 758 | 387 758 | 387 758 | 387 758 | 387 758 |
| AvsättningarAvsättningar avser åtaganden som företaget har som till exempel pensioner och avgångsvederlag. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| SkulderSkulder är en post som anger vilka skulder företaget har och delas upp i kortfristiga och långfristiga skulder. | 1 177 322 | 1 844 819 | 1 718 874 | 1 868 043 | 2 096 658 |
| Summa långfristiga skulder | 266 129 | 1 167 343 | 1 491 079 | 1 675 148 | 1 831 497 |
| Obligationslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skulder till kreditinstitut, långa | 266 129 | 1 167 343 | 1 491 079 | 1 675 148 | 1 831 497 |
| Skulder till koncern- och intresseföretag, långa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder | 911 193 | 677 476 | 227 795 | 192 895 | 265 161 |
| Skulder till kreditinstitut, korta | 48 644 | 480 650 | 135 184 | 138 750 | 197 074 |
| Leverantörsskulder | 24 254 | 14 190 | 12 600 | 19 169 | 11 695 |
| Skulder till koncern- och intresseföretag, korta | 723 528 | 29 543 | 1 265 | 2 304 | 26 011 |
| Övriga kortfristiga skulder | 114 767 | 153 093 | 78 746 | 32 672 | 30 381 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| NoterNoterna är en obligatorisk del av årsredovisningen. I noterna specificeras innehållet i resultaträkningen och balansräkningen. Ibland kallas noterna "tilläggsupplysningar". | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tilläggsupplysningar | |||||
| Antal anställda | |||||
| Löner till styrelse & VD | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varav tantiem till styrelse & VD | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Varav resultatlön till övriga anställda | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sociala kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Företagsinteckningar | |||||
| Fastighetsinteckningar | |||||
| Övriga säkerheter | 4 161 124 | 3 872 432 | 3 902 456 | 4 078 086 | 4 248 804 |
| Summa säkerheter | |||||
| Villkorat aktieägartillskott | |||||
| Övriga ansvarsförbindelser | |||||
| Summa ansvarsförbindelser | |||||
| Beviljad checkräkningskredit | 1 841 580 | - | - | - | - |
| Utnyttjad checkräkningskredit | - | - | - | - | 0 |
| Räntenetto finansbolag | - | - | - | - | - |
| Utdelning | 1 610 000 | 2 000 000 | 5 500 000 | 1 750 000 | 900 000 |
|
|
|
|
|
|
Årsredovisning
Wall RO/RO AB:s årsredovisningar
Ta del av vinstutdelning, resultaträkning, balansräkning, revisions & förvaltningsberättelse
Mer om Wall RO/RO
Styrelsens könsfördelning
Samtliga Sveriges styrelsers könsfördelning
Senaste bokslut 2025
| Antal anställda |
| 0 |
| Könsfördelning styrelse |
| 33,3 % män (1), 33,3 % kvinnor (1), 33,3 % (1) okänt |
| Omsättning |
| 2 267 652 KSEK (−19,4 % mot föregående år) |
| Rörelseresultat |
| 1 183 377 KSEK (−43,9 % mot föregående år) |
| Total lön till styrelse & VD |
| 0 KSEK |
| Utdelning till aktieägare |
| 1 610 000 KSEK |
| Inbetald skatt |
| 3 634 KSEK |
| Inbetald skatt de senaste 5 åren |
| 105 051 KSEK |
Wall RO/RO AB har 0 anställda och gjorde ett resultat på 1 510 025 KSEK med omsättning 2 267 652 KSEK under 2025.
Bolaget hade då en omsättningstillväxt på −19,4 %. Wall RO/ROS vinstmarginal låg vid senaste årsbokslutet på 73,3 % vilket ger Wall RO/RO placeringen 44 012 i Sverige av totalt 800 343 aktiebolag. Det ger samtidigt Wall RO/RO placeringen 10 456 av kommunens totalt 173 095 aktiebolag.
Ordförande för Wall RO/RO AB är Karolina Kjellgren och Styrelseledamot är Skedsmo, Morten .
Under de senaste 5 åren har Wall RO/RO betalat in totalt 105 051 KSEK i skatt vilket placerar bolaget på plats 814 av Sveriges alla 800 343 aktiebolag.
Wall RO/RO AB har organisationsnummer 556668-5961. Wall RO/RO har säte i Stockholm. Det går bra att ta kontakt med Wall RO/RO AB på adress Box 38193, 100 64 Stockholm.
Registrerat på adressen
100 64 Stockholm
Företag (Säte) |
Status |
Ansvarig |
|---|---|---|
|
Wall RO/RO AB
Aktiv Karolina Kjellgren (Ordförande) |
Aktiv | Karolina Kjellgren (Ordförande) |
|
Wallenius Wilhelmsen Terminals Central AB
Aktiv Marie-Louise Klasén (Ordförande) |
Aktiv | Marie-Louise Klasén (Ordförande) |
Inga personer med bolagsengagemang är folkbokförda på denna adress