- Hem
- Branscher
- Stockholms kommun
- Parti- och provisionshandel
- Partihandel med virke och andra byggmaterial
- Kakelspecialisten i Stockholm AB
- Kopiera namn
- Kopiera namn + adress
- Kopiera adress
- Kopiera namn + adress
- Kopiera organisationsnummer
- {{ slotProps.copyInfoText }}
Kakelspecialisten i Stockholm AB
Organisationsnummer
556652-0705
Är detta ditt företag?
Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.
Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter
Telefon
Antal ansvariga
Vad är Kakelspecialisten i Stockholm?
Kakelspecialisten i Stockholm AB är ett aktiebolag som skall bedriva import, export och försäljning av keramiska plattor, natursten och byggmaterial, verktyg, värme, ventilation och sanitära produkter samt bedriva annan... Läs mer om Kakelspecialisten i Stockholm
Varifrån kommer informationen om Kakelspecialisten i Stockholm?
Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Bolagsfakta. Läs mer om datan här.
Är detta ditt företag?
Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.
Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter
Översikt senaste bokslut
OmsättningFöretagets omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.
Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.
EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization).
UtdelningUtdelning är ett sätt för aktiebolag att ersätta dem som satsat i företaget.
Översikt bokslut 2018-2025
Produkter & Tjänster
Lönevisning
Lönevisning på hela bolaget- Lön på ansvariga
- Inkomst av kapital
- Helt anonymt
- Direkt på skärmen
Bolagsfakta Plus
- 20 st Lönevisningar per månad på ansvariga
- Fria Årsredovisningar på AB
- Fria Anmärkningar (ja/nej) på AB
- Hemadresser, person- och telnr
Bolagsfakta Premium
- Fria Lönevisningar inklusive Anmärkning (ja/nej) på ansvariga samt revisorer
- Fria Årsredovisningar på AB
- Fria Anmärkningskontroller på AB
- Reklamfritt
- Hemadress, person- och telnr
Liknande bolag (SNI 4683)
Här kan du se bolag som liknar Kakelspecialisten i Stockholm AB. Listorna visar bolag i samma bransch (SNI 4683 - Partihandel med virke, andra byggmaterial och sanitetsgods), som antingen är bland de största i Sverige, de största i kommunen, eller ligger i närheten av Kakelspecialisten i Stockholm AB.
SNI 4683 - Partihandel med virke, andra byggmaterial och sanitetsgods
Verklig huvudmanVerklig huvudman är den person som verkligen har kontroll över ett företag.
| Namn | KontrollerarKontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll |
|---|---|
| Daniel Ebert | 100% |
| Uli Lorenz | 100% |
Ansvariga
Insamlade uppgifter om ansvariga personer
Befattningshavare
VD i Kakelspecialisten i Stockholm AB
Skyddad person
Styrelsen i Kakelspecialisten i Stockholm består av
Styrelseledamot
Leuchten, Oliver Benjamin
Styrelsesuppleant
Skyddad person
Revisor för bolaget
Huvudansvarig revisor
Revisor
Fördelning styrelse
Anmärkningskontroll
Se anmärkningar & skuldsaldo
Följande visas och specificeras: - Ansökningar
- Betalningsanmärkningar
- Utmätning
- Skuldsaldo
med Bolagsfakta Plus 
Bli Plus-kund och få fria anmärkningskontroller på alla aktiebolag. Med Plus får du också 20 fria Lönevisningar samt utökad information om ansvariga.
Koncern
Kakelspecialisten i Stockholm AB ingår ej i någon koncern.
Bolagets fordon
12 fordon registrerade på bolaget
Märke |
Märke Modell (år) |
Fordonstyp |
Leasing |
Reg.datum |
Se mer |
|---|---|---|---|---|---|
|
Fordonstyp
|
EQB 300 4Matic (2024) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
ID.3 PRO 150 KW (2024) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
ID.4 PRO 4Motion 210KW (2025) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
C40 (2024) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
EC40 (2026) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
EX30 (2024) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
V90 (2023) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
XC60 (2025) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
XC60 (2023) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
|
Fordonstyp
|
XC60 (2025) |
|
Ja | 2026-07-01 | Se mer fordonsdata |
Företagsuppgifter om Kakelspecialisten i Stockholm
| Juridisk personEn juridisk person är ett företag eller organisation som har rätt att bland annat ingå avtal och att anställa personal. Exempel på juridiska personer är aktiebolag, handels- och kommanditbolag och ekonomiska föreningar. En enskild firma är däremot en fysisk person. | |
| Organisationsnummer | 556652-0705 |
| Firmanamn | Kakelspecialisten i Stockholm AB |
| Bolagsform | Aktiebolag |
| Status | Aktiv |
| AdressDet skall alltid framgå inom vilken kommun som ett företag har sitt säte. Företaget kan ha sin verksamhet i en annan kommun, men det är i sätesorten som t ex inkomstdeklaration skall lämnas in och eventuella tvister skall göras upp. | |
| Gatuadress | Box 90285 |
| Postadress | 120 24 Stockholm |
| Säte | Stockholm, Stockholms län |
| Uppgifter om registrering De olika registreringsdatumen ger svar på viktiga händelser i bolagets historia. Bolaget bildas genom den konstituerande stämman. / Bolaget registreras efter det hos myndighet. / Firmanamn registrerat avser senaste företagsnamnet. / Bolagsordning avser gällande bolagsordning. | |
| Bolaget bildat | 2003-11-05 |
| Bolaget registrerat | 2003-11-28 |
| Firmanamn registrerat | 2004-01-19 |
| Bolagsordning | 2026-06-30 |
| Uppgifter om skattAtt kontrollera att ett företag är registrerat för F-skatt, moms och arbetsgivaravgift är viktigt beroende på vilken relation du har till företaget. Att hålla dig informerad om detta kan bespara dig onödiga överraskningar i form av extra avgifter till Skatteverket. | |
| Arbetsgivare | Registrerad som arbetsgivare |
| F-skatt | Registrerad för F-skatt sedan 2004-02-26 |
| Moms | Aktiv i momsregistret sedan 2004-03-04 |
| Momsregistreringsnummer (VAT-nummer) |
SE556652070501 |
| Svensk näringsgrensindelning SNIDen femsiffriga SNI-koden ger svar på inom vilken bransch ett företag är verksamt inom. De första sifforna ger svar på inom vilken huvudgrupp företaget arbetar. De sista sifforna anger på detaljnivå inom vilken gren av branschen som företaget är verksamt. | ||
|
||
| VerksamhetsbeskrivningNär man startar ett företag måste man anmäla vad företaget skall arbeta med i sin verksamhet, en så kallad verksamhetsbeskrivning. Verksamhetsbeskrivningen anmäls till Bolagsverket som registrerar informationen i sina register. | ||
| Bolaget skall bedriva import, export och försäljning av keramiska plattor, natursten och byggmaterial, verktyg, värme, ventilation och sanitära produkter samt bedriva annan därmed förenlig verksamhet. | ||
| FirmatecknareAtt veta vem som har rätt att sluta avtal och skriva under viktiga dokument för ett företags räkning är nödvändigt i juridiska sammanhang. Detta kallas firmateckning och uppgifter om detta skall anmälas till Bolagsverket. | ||
|
Alla arbetsställen
| HuvudkontorFöretagets alla adresser, arbetsställen. | |
| 1 ÅRSTA | |
| Besöksadress: | Sockenvägen 289 |
| Postnummer: | 120 40 |
| Postort: | Årsta |
| Län: | Stockholms län |
| Antal anställda: | 20-49 anställda |
| Telefonnummer: | 08-686 00 31 |
| Arbetsställenummer: | 30578520 |
| SNI-kod: | 46831 - Partihandel med virke och andra byggmaterial |
| Arbetsställen: 2 st ställen | |
Detaljerade bokslut 2021-2025
Omsättning
Resultat
| NyckeltalFör att snabbt bilda sig en uppfattning om ett företags bokslut kan man ta hjälp av nyckeltal. Nyckeltalen räknas ut genom fastställda formler och presenteras oftast i procent. Med nyckeltalen kan man alltså enkelt följa ett företags trend över tid. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kassalikviditet (%)Kassalikviditet mäter betalningsförmågan på kort sikt. | 173,5 | 236,4 | 266,5 | 282,6 | 234,2 |
| Soliditet (%)Soliditet mäter betalningsförmågan på lång sikt. | 55,7 | 66,2 | 70,8 | 73,3 | 67,2 |
| Vinstmarginal efter finansnetto (%)Vinstmarginal efter finansnetto visar hur stor vinsten är ställt i relation till omsättningen. | 9,8 | 9,2 | 8,5 | 11,3 | 10,9 |
| EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization). | 25 058 | 18 040 | 17 521 | 30 863 | 29 530 |
| Personalkostnad per anställd (KSEK)Personalkostnad per anställd, är företagets totala personalkostnader ställ i relation till antalet anställda | |||||
| Omsättning per anställd (KSEK)Omsättning per anställd är ett mått på företagets effektivitet. | 7 068 | 5 949 | 5 947 | 6 711 | 5 911 |
| Omsättningsförändring (%)Omsättningsförändring visar omsättningens förändring ställt i relation till föregående år. | 13,3 | 0,0 | −11,4 | 6,1 | 10,7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Bokslutsperiod | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bokslutsperiod | 2025-01-01 2025-12-31 | 2024-01-01 2024-12-31 | 2023-01-01 2023-12-31 | 2022-01-01 2022-12-31 | 2021-01-01 2021-12-31 |
| Bokslutslängd | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Resultaträkning (KSEK)I en resultaträkning redovisas ett företags intäkter och kostnader samt företagets resultat. Resultaträkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsens omsättningRörelsens omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. | 289 793 | 255 825 | 255 714 | 288 577 | 271 927 |
| Nettoomsättning el Resultatavräknade fakturor | 275 920 | 242 045 | 244 117 | 277 997 | 263 847 |
| Aktiverat arbete för egen räkning | - | - | - | - | - |
| Övriga rörelseintäkter | 13 873 | 13 780 | 11 597 | 10 580 | 8 080 |
| Rörelsens kostnaderRörelsens kostnader kan till exempel vara lokalhyra och personalkostnader. | −264 735 | −237 785 | −238 192 | −257 713 | −242 397 |
| Försäljningskostnader | −38 789 | −36 750 | −34 932 | −35 620 | −34 271 |
| Administrationskostnader | −16 109 | −15 241 | −14 557 | −14 771 | −14 367 |
| Kostnader för forskning och utveckling | −0 | −0 | −0 | −0 | −0 |
| Övriga rörelsekostnader | 1 799 | 2 537 | 3 140 | 3 428 | 2 007 |
| Kostnad sålda varor | −208 038 | −183 257 | −185 563 | −203 894 | −191 752 |
| Avskrivningar | −0 | −0 | −0 | −0 | −0 |
| RörelseresultatRörelseresultatet är differensen mellan rörelsens omsättning/intäkter och rörelsekostnaderna under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. Rörelseresultatet kallas i vissa sammanhang EBIT (Earnings Before Interest and Tax). | 25 058 | 18 040 | 17 521 | 30 863 | 29 530 |
| Detaljerat | |||||
| Jämförelsestörande poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | 1 880 | 4 205 | 3 192 | 669 | 19 |
| Resultat från andelar i koncern- och intresseföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ränteintäkter från koncernföretag | 1 765 | 4 065 | 3 088 | 0 | 0 |
| Externa ränteintäkter | 101 | 140 | 102 | 654 | 9 |
| Övriga finansiella ränteintäkter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Räntekostnader till koncernföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Externa räntekostnader | 14 | 0 | 2 | 15 | 10 |
| Övriga finansiella kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jämförelsestörande finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto | 26 909 | 22 245 | 20 709 | 31 502 | 29 529 |
| Extraordinära intäkter och kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Extraordinära intäkter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Extraordinära kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat före bokslutsdispositioner | 26 909 | 22 245 | 20 709 | 31 502 | 29 529 |
| Bokslutsdispositioner | −25 000 | −20 000 | −12 000 | −20 000 | −15 000 |
| Koncernbidrag | −25 000 | −20 000 | −12 000 | −20 000 | −15 000 |
| Aktieägartillskott | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bokslutsdispositioner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat före skatt | 1 909 | 2 245 | 8 709 | 11 502 | 14 529 |
| Skatt | 708 | 540 | 2 045 | 2 598 | 3 104 |
| Minoritetsintressen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. | 1 201 | 1 705 | 6 664 | 8 904 | 11 425 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Balansräkning (KSEK)En balansräkning innehåller information om företagets tillgångar, eget kapital och skulder vid ett visst datum, oftast vid sista dagen för räkenskapsåret. Balansräkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| BalansomslutningBalansomslutning visar värdet på tillgångssidan respektive skulder och eget kapital. | 183 537 | 212 969 | 196 738 | 180 855 | 184 921 |
| TillgångarTillgångar ger svar på vilka resurser som finns i företaget. | 183 537 | 212 969 | 196 738 | 180 855 | 184 921 |
| Anläggningstillgångar | 6 128 | 7 699 | 9 419 | 11 976 | 10 607 |
| Immateriella anläggningstillgångar | 544 | 227 | 530 | 922 | 1 429 |
| Balanserade utgifter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Patent, licenser mm | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 260 |
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga immateriella anläggningstillgångar | 544 | 227 | 530 | 922 | 169 |
| Materiella anläggningstillgångar | 1 927 | 3 345 | 4 292 | 6 067 | 3 598 |
| Byggnader och mark | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Inventarier | 783 | 1 394 | 1 533 | 1 360 | 2 978 |
| Maskiner och inventarier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga materiella anläggningstillgångar, ej avskrivningsbara | 620 | ||||
| Övriga materiella anläggningstillgångar avskrivningsbara | 1 144 | 1 951 | 2 759 | 4 708 | 0 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 3 657 | 4 127 | 4 597 | 4 986 | 5 580 |
| Andelar i koncern- och intresseföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringar på koncern- och intresseföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lån till delägare & närstående | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga finansiella anläggningstillgångar | 3 657 | 4 127 | 4 597 | 4 986 | 5 580 |
| Omsättningstillgångar | 177 409 | 205 270 | 187 319 | 168 880 | 174 314 |
| Summa varulager | 36 238 | 35 078 | 34 717 | 34 241 | 32 359 |
| Pågående arbeten för annans räkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övrigt varulager | 36 238 | 35 078 | 34 717 | 34 241 | 32 359 |
| Summa kortfristiga fordringar | 141 171 | 170 192 | 152 602 | 134 639 | 141 955 |
| Kundfordringar | 16 132 | 14 423 | 20 370 | 17 569 | 23 151 |
| Fordringar hos koncern- och intresseföretag | 979 | 135 940 | 115 399 | 98 874 | 102 761 |
| Övriga kortfristiga fordringar | 124 061 | 19 828 | 16 834 | 18 196 | 16 044 |
| Summa kassa och bank | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga placeringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Eget kapitalEget kapital är företagets egna medel och utgörs av tillgångar minus skulder. | 102 184 | 140 983 | 139 278 | 132 614 | 124 310 |
| Summa bundet eget kapital | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
| Aktiekapital | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Överkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övrigt bundet eget kapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Summa fritt eget kapital | 101 584 | 140 383 | 138 678 | 132 014 | 123 710 |
| Balanserat resultat | 100 383 | 138 678 | 132 014 | 123 110 | 112 286 |
| Erhållna/lämnade koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erhållna/lämnade aktieägartillskott | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | 1 201 | 1 705 | 6 664 | 8 904 | 11 425 |
| Obeskattade reserverObeskattade reserver är ännu ej beskattad vinst som används för att jämna ut skattebelastningen mellan bra och dåliga år. | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| AvsättningarAvsättningar avser åtaganden som företaget har som till exempel pensioner och avgångsvederlag. | 0 | 4 | 206 | 600 | 0 |
| SkulderSkulder är en post som anger vilka skulder företaget har och delas upp i kortfristiga och långfristiga skulder. | 81 353 | 71 982 | 57 254 | 47 641 | 60 610 |
| Summa långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Obligationslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skulder till kreditinstitut, långa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skulder till koncern- och intresseföretag, långa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder | 81 353 | 71 982 | 57 254 | 47 641 | 60 610 |
| Skulder till kreditinstitut, korta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverantörsskulder | 28 328 | 24 574 | 22 842 | 27 088 | 38 474 |
| Skulder till koncern- och intresseföretag, korta | 26 729 | 21 735 | 13 810 | 0 | 0 |
| Övriga kortfristiga skulder | 26 296 | 25 674 | 20 601 | 20 552 | 22 137 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| NoterNoterna är en obligatorisk del av årsredovisningen. I noterna specificeras innehållet i resultaträkningen och balansräkningen. Ibland kallas noterna "tilläggsupplysningar". | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tilläggsupplysningar | |||||
| Antal anställda | 41 | 43 | 43 | 43 | 46 |
| Löner till styrelse & VD | 1 877 | 1 785 | 1 799 | 1 642 | 1 569 |
| Varav tantiem till styrelse & VD | 359 | 539 | - | 524 | 383 |
| Löner till övriga anställda | 24 773 | 24 409 | 23 613 | 23 022 | 22 508 |
| Varav resultatlön till övriga anställda | - | 840 | - | - | 835 |
| Sociala kostnader | 14 949 | 13 673 | 12 530 | 12 825 | 12 489 |
| Företagsinteckningar | |||||
| Fastighetsinteckningar | |||||
| Övriga säkerheter | |||||
| Summa säkerheter | |||||
| Villkorat aktieägartillskott | |||||
| Övriga ansvarsförbindelser | |||||
| Summa ansvarsförbindelser | |||||
| Beviljad checkräkningskredit | - | - | - | - | - |
| Utnyttjad checkräkningskredit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Räntenetto finansbolag | - | - | - | - | - |
| Utdelning | 0 | 40 000 | 0 | 0 | 0 |
|
|
|
|
|
|
Årsredovisning
Kakelspecialisten i Stockholm AB:s årsredovisningar
Ta del av vinstutdelning, resultaträkning, balansräkning, revisions & förvaltningsberättelse
Mer om Kakelspecialisten i Stockholm
Styrelsens könsfördelning
Samtliga Sveriges styrelsers könsfördelning
Senaste bokslut 2025
| Antal anställda |
| 41 |
| Könsfördelning styrelse |
| 0,0 % män (0), 0,0 % kvinnor (0), 100,0 % (2) okänt |
| Omsättning |
| 289 793 KSEK (+13,3 % mot föregående år) |
| Rörelseresultat |
| 25 058 KSEK (+38,9 % mot föregående år) |
| Total lön till styrelse & VD |
| 1 877 KSEK |
| Utdelning till aktieägare |
| 0 KSEK |
| Inbetald skatt |
| 708 KSEK |
| Inbetald skatt de senaste 5 åren |
| 8 995 KSEK |
Kakelspecialisten i Stockholm AB har 41 anställda och gjorde ett resultat på 1 201 KSEK med omsättning 289 793 KSEK under 2025.
Bolaget hade då en omsättningstillväxt på 13,3 %. Kakelspecialisten i Stockholms vinstmarginal låg vid senaste årsbokslutet på 9,8 % vilket ger Kakelspecialisten i Stockholm placeringen 245 019 i Sverige av totalt 800 279 aktiebolag. Det ger samtidigt Kakelspecialisten i Stockholm placeringen 48 503 av kommunens totalt 172 990 aktiebolag.
VD för Kakelspecialisten i Stockholm AB är Skyddad person och Styrelseledamot är Leuchten, Oliver Benjamin
Under de senaste 5 åren har Kakelspecialisten i Stockholm betalat in totalt 8 995 KSEK i skatt vilket placerar bolaget på plats 8 869 av Sveriges alla 800 279 aktiebolag.
Kakelspecialisten i Stockholm AB har organisationsnummer 556652-0705. Kakelspecialisten i Stockholm har säte i Stockholm. Det går bra att ta kontakt med Kakelspecialisten i Stockholm AB på telefonnummer 08-686 00 31.
Läs mer om intressant företagsstatistik i Stockholms kommun.
Registrerat på adressen
120 24 Stockholm
Företag (Säte) |
Status |
Ansvarig |
|---|---|---|
|
Kakelspecialisten i Stockholm AB
Aktiv |
Aktiv |
Inga personer med bolagsengagemang är folkbokförda på denna adress