- Kopiera namn
- Kopiera namn + adress
- Kopiera adress
- Kopiera namn + adress
- Kopiera organisationsnummer
- {{ slotProps.copyInfoText }}
ArjoHuntleigh AB
Organisationsnummer
556304-2026
Är detta ditt företag?
Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.
Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter
Telefon
Antal ansvariga
Vad är ArjoHuntleigh?
ArjoHuntleigh AB är ett aktiebolag som ska - direkt eller genom dotterbolag eller andra former av ägande - bedriva tillverkning och försäljning av medicinteknisk utrustning, forskning och utveckling, logistiktjänster, samt... Läs mer om ArjoHuntleigh
Varifrån kommer informationen om ArjoHuntleigh?
Informationen kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Bolagsfakta. Läs mer om datan här.
Är detta ditt företag?
Dina konkurrenter använder den här ytan för att berätta om sitt företag i syfte att nå nya kunder. Vi har miljontals användare så en korrekt och snygg företagsrapport gör skillnad.
Se exempel och hur du gör för att uppdatera dina företagsuppgifter
Översikt senaste bokslut
OmsättningFöretagets omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.
Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår.
EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization).
UtdelningUtdelning är ett sätt för aktiebolag att ersätta dem som satsat i företaget.
Översikt bokslut 2018-2025
Produkter & Tjänster
Lönevisning
Lönevisning på hela bolaget- Lön på ansvariga
- Inkomst av kapital
- Helt anonymt
- Direkt på skärmen
Bolagsfakta Plus
- 20 st Lönevisningar per månad på ansvariga
- Fria Årsredovisningar på AB
- Fria Anmärkningar (ja/nej) på AB
- Hemadresser, person- och telnr
Bolagsfakta Premium
- Fria Lönevisningar inklusive Anmärkning (ja/nej) på ansvariga samt revisorer
- Fria Årsredovisningar på AB
- Fria Anmärkningskontroller på AB
- Reklamfritt
- Hemadress, person- och telnr
Liknande bolag (SNI 7499)
Här kan du se bolag som liknar ArjoHuntleigh AB. Listorna visar bolag i samma bransch (SNI 7499 - All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik), som antingen är bland de största i Sverige, de största i kommunen, eller ligger i närheten av ArjoHuntleigh AB.
SNI 7499 - All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik
Verklig huvudmanVerklig huvudman är den person som verkligen har kontroll över ett företag.
| Namn | KontrollerarKontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll |
|---|---|
|
Carl Bennet
|
25-50% |
Ansvariga
Insamlade uppgifter om ansvariga personer
Befattningshavare
VD i ArjoHuntleigh AB
Jonas Cederhage (55)
Styrelsen i ArjoHuntleigh består av
Ordförande
Jonas Cederhage (55)
Styrelseledamot
Jonas Cederhage (55)
Andréas Elgaard (54)
Christofer Carlsson (53)
Ingrid Carlsson (50)
Revisor för bolaget
Huvudansvarig revisor
Revisor
Fördelning styrelse
Anmärkningskontroll
Se anmärkningar & skuldsaldo
Följande visas och specificeras: - Ansökningar
- Betalningsanmärkningar
- Utmätning
- Skuldsaldo
med Bolagsfakta Plus 
Bli Plus-kund och få fria anmärkningskontroller på alla aktiebolag. Med Plus får du också 20 fria Lönevisningar samt utökad information om ansvariga.
Koncern
ArjoHuntleigh AB är ett dotterbolag
För koncernmodern anges siffror enligt senaste årsredovisningen, dvs ej enligt koncernredovisningen.
Koncernmoderbolag
Moderbolag
ARJO BRASIL EQUIPAMENTOS MÉDICOS LTDA
Bolagets fordon
0 fordon registrerat på bolaget
Företagsuppgifter om ArjoHuntleigh
| Juridisk personEn juridisk person är ett företag eller organisation som har rätt att bland annat ingå avtal och att anställa personal. Exempel på juridiska personer är aktiebolag, handels- och kommanditbolag och ekonomiska föreningar. En enskild firma är däremot en fysisk person. | |
| Organisationsnummer | 556304-2026 |
| Firmanamn | ArjoHuntleigh AB |
| Bolagsform | Aktiebolag |
| Status | Aktiv |
| AdressDet skall alltid framgå inom vilken kommun som ett företag har sitt säte. Företaget kan ha sin verksamhet i en annan kommun, men det är i sätesorten som t ex inkomstdeklaration skall lämnas in och eventuella tvister skall göras upp. | |
| Gatuadress | Box 48 |
| Postadress | 201 20 Malmö |
| Säte | Malmö, Skåne län |
| Uppgifter om registrering De olika registreringsdatumen ger svar på viktiga händelser i bolagets historia. Bolaget bildas genom den konstituerande stämman. / Bolaget registreras efter det hos myndighet. / Firmanamn registrerat avser senaste företagsnamnet. / Bolagsordning avser gällande bolagsordning. | |
| Bolaget bildat | 1987-06-05 |
| Bolaget registrerat | 1987-08-25 |
| Firmanamn registrerat | 2011-05-11 |
| Bolagsordning | 2022-02-28 |
| Uppgifter om skattAtt kontrollera att ett företag är registrerat för F-skatt, moms och arbetsgivaravgift är viktigt beroende på vilken relation du har till företaget. Att hålla dig informerad om detta kan bespara dig onödiga överraskningar i form av extra avgifter till Skatteverket. | |
| Arbetsgivare | Registrerad som arbetsgivare |
| F-skatt | Registrerad för F-skatt sedan 1994-01-01 |
| Moms | Aktiv i momsregistret sedan 1988-01-01 |
| Momsregistreringsnummer (VAT-nummer) |
SE556304202601 |
| Svensk näringsgrensindelning SNIDen femsiffriga SNI-koden ger svar på inom vilken bransch ett företag är verksamt inom. De första sifforna ger svar på inom vilken huvudgrupp företaget arbetar. De sista sifforna anger på detaljnivå inom vilken gren av branschen som företaget är verksamt. | ||
|
||
|
||
| VerksamhetsbeskrivningNär man startar ett företag måste man anmäla vad företaget skall arbeta med i sin verksamhet, en så kallad verksamhetsbeskrivning. Verksamhetsbeskrivningen anmäls till Bolagsverket som registrerar informationen i sina register. | ||
| Bolaget ska - direkt eller genom dotterbolag eller andra former av ägande - bedriva tillverkning och försäljning av medicinteknisk utrustning, forskning och utveckling, logistiktjänster, samt tillhandahålla it-, redovisnings-, och administrativa tjänster för koncernföretag och idka därmed förenlig verksamhet. | ||
| FirmatecknareAtt veta vem som har rätt att sluta avtal och skriva under viktiga dokument för ett företags räkning är nödvändigt i juridiska sammanhang. Detta kallas firmateckning och uppgifter om detta skall anmälas till Bolagsverket. | ||
|
Alla arbetsställen
| HuvudkontorFöretagets alla adresser, arbetsställen. | |
| Arbetsställe: | 33490939 |
| Besöksadress: | Hans Michelsensgatan 10 |
| Postnummer: | 211 20 |
| Postort: | Malmö |
| Län: | Skåne län |
| Antal anställda: | 100-199 anställda |
| Telefonnummer: | 010-335 45 00 |
| Arbetsställenummer: | 33490939 |
| SNI-kod: | 74990 - All övrig verksamhet inom juridik, ekonomi, vetenskap och teknik |
| Arbetsställen: 1 st ställen | |
Detaljerade bokslut 2021-2025
Omsättning
Resultat
| NyckeltalFör att snabbt bilda sig en uppfattning om ett företags bokslut kan man ta hjälp av nyckeltal. Nyckeltalen räknas ut genom fastställda formler och presenteras oftast i procent. Med nyckeltalen kan man alltså enkelt följa ett företags trend över tid. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Kassalikviditet (%)Kassalikviditet mäter betalningsförmågan på kort sikt. | 63,8 | 104,6 | 93,6 | 76,7 | 111,6 |
| Soliditet (%)Soliditet mäter betalningsförmågan på lång sikt. | 10,4 | 33,5 | 36,9 | 39,1 | 57,5 |
| Vinstmarginal efter finansnetto (%)Vinstmarginal efter finansnetto visar hur stor vinsten är ställt i relation till omsättningen. | −4,8 | 2,3 | 6,3 | −3,4 | 3,9 |
| EBITDAEBITDA är ett mått på ett företags rörelseresultat före räntor, skatt, nedskrivningar, avskrivningar och goodwillavskrivningar (Earnings before interest, taxes, depreciation & amortization). | −128 461 | 69 820 | 168 643 | −115 405 | 117 103 |
| Personalkostnad per anställd (KSEK)Personalkostnad per anställd, är företagets totala personalkostnader ställ i relation till antalet anställda | |||||
| Omsättning per anställd (KSEK)Omsättning per anställd är ett mått på företagets effektivitet. | 16 378 | 17 341 | 17 308 | 14 234 | 15 497 |
| Omsättningsförändring (%)Omsättningsförändring visar omsättningens förändring ställt i relation till föregående år. | −0,8 | 2,2 | 7,8 | 13,4 | 1 062,3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Bokslutsperiod | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Bokslutsperiod | 2025-01-01 2025-12-31 | 2024-01-01 2024-12-31 | 2023-01-01 2023-12-31 | 2022-01-01 2022-12-31 | 2021-01-01 2021-12-31 |
| Bokslutslängd | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Resultaträkning (KSEK)I en resultaträkning redovisas ett företags intäkter och kostnader samt företagets resultat. Resultaträkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Rörelsens omsättningRörelsens omsättning är totalen av alla dess intäkter från utförda tjänster och sålda varor under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. | 3 439 361 | 3 468 244 | 3 392 367 | 3 145 661 | 2 773 923 |
| Nettoomsättning el Resultatavräknade fakturor | 3 439 361 | 3 468 244 | 3 392 367 | 3 145 661 | 2 773 923 |
| Aktiverat arbete för egen räkning | - | - | - | - | - |
| Övriga rörelseintäkter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rörelsens kostnaderRörelsens kostnader kan till exempel vara lokalhyra och personalkostnader. | −3 567 823 | −3 398 424 | −3 223 724 | −3 261 066 | −2 656 820 |
| Försäljningskostnader | −112 176 | −103 975 | −108 350 | −115 542 | −104 725 |
| Administrationskostnader | −290 752 | −266 706 | −248 411 | −301 672 | −199 196 |
| Kostnader för forskning och utveckling | −239 007 | −130 178 | −83 501 | −21 918 | −15 174 |
| Övriga rörelsekostnader | 12 080 | 19 855 | 26 107 | 940 | 311 |
| Kostnad sålda varor | −2 913 808 | −2 877 710 | −2 757 355 | −2 820 994 | −2 337 414 |
| Avskrivningar | −0 | −0 | −0 | −0 | −0 |
| RörelseresultatRörelseresultatet är differensen mellan rörelsens omsättning/intäkter och rörelsekostnaderna under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. Rörelseresultatet kallas i vissa sammanhang EBIT (Earnings Before Interest and Tax). | −128 461 | 69 820 | 168 643 | −115 405 | 117 103 |
| Detaljerat | |||||
| Jämförelsestörande poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Finansiella poster | 26 828 | 60 261 | 91 764 | 15 389 | −8 521 |
| Resultat från andelar i koncern- och intresseföretag | −50 838 | −11 800 | 11 800 | 0 | −13 543 |
| Ränteintäkter från koncernföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 25 |
| Externa ränteintäkter | 14 025 | 1 675 | 1 763 | 1 238 | 4 539 |
| Övriga finansiella ränteintäkter | 0 | 18 374 | 31 825 | 8 136 | 0 |
| Räntekostnader till koncernföretag | 0 | 34 382 | 17 833 | 282 | 261 |
| Externa räntekostnader | 63 641 | 176 | 219 | 116 | 197 |
| Övriga finansiella kostnader | 0 | 17 454 | 28 324 | 5 617 | 0 |
| Jämförelsestörande finansiella poster | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto | −228 916 | 26 057 | 167 655 | −112 046 | 107 666 |
| Extraordinära intäkter och kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Extraordinära intäkter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Extraordinära kostnader | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat före bokslutsdispositioner | −228 916 | 26 057 | 167 655 | −112 046 | 107 666 |
| Bokslutsdispositioner | −176 975 | 37 055 | −108 737 | −42 586 | −63 678 |
| Koncernbidrag | 0 | 72 055 | −108 737 | −42 586 | 86 122 |
| Aktieägartillskott | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bokslutsdispositioner | −176 975 | −35 000 | 0 | 0 | −149 800 |
| Resultat före skatt | −405 890 | 63 112 | 58 918 | −154 632 | 43 988 |
| Skatt | −60 690 | 16 047 | −6 247 | −16 423 | 17 972 |
| Minoritetsintressen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultatÅrets resultat är skillnaden mellan samtliga intäkter och samtliga kostnader under en viss period, vanligtvis ett räkenskapsår. | −345 200 | 47 065 | 65 165 | −138 209 | 26 016 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| Balansräkning (KSEK)En balansräkning innehåller information om företagets tillgångar, eget kapital och skulder vid ett visst datum, oftast vid sista dagen för räkenskapsåret. Balansräkningen och siffrorna däri är hämtade ur företagets årsredovisning som lämnats in till Bolagsverket. | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| BalansomslutningBalansomslutning visar värdet på tillgångssidan respektive skulder och eget kapital. | 1 954 559 | 2 066 002 | 2 208 898 | 2 308 504 | 1 809 521 |
| TillgångarTillgångar ger svar på vilka resurser som finns i företaget. | 1 954 559 | 2 066 002 | 2 208 898 | 2 308 504 | 1 809 521 |
| Anläggningstillgångar | 1 058 830 | 1 125 583 | 1 132 070 | 1 103 074 | 812 407 |
| Immateriella anläggningstillgångar | 949 833 | 1 056 413 | 1 041 244 | 1 024 384 | 773 496 |
| Balanserade utgifter | 901 549 | 823 872 | 691 678 | 567 297 | 477 645 |
| Patent, licenser mm | 10 804 | 175 037 | 234 530 | 294 792 | 40 255 |
| Goodwill | 13 897 | 33 203 | 52 509 | 71 815 | 135 041 |
| Övriga immateriella anläggningstillgångar | 23 583 | 24 300 | 62 527 | 90 480 | 120 555 |
| Materiella anläggningstillgångar | 16 938 | 18 886 | 13 501 | 16 807 | 12 971 |
| Byggnader och mark | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Maskiner | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Inventarier | 15 940 | 16 922 | 12 137 | 12 514 | 7 040 |
| Maskiner och inventarier | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga materiella anläggningstillgångar, ej avskrivningsbara | |||||
| Övriga materiella anläggningstillgångar avskrivningsbara | 998 | 1 964 | 1 364 | 4 293 | 5 931 |
| Finansiella anläggningstillgångar | 92 059 | 50 284 | 77 325 | 61 883 | 25 940 |
| Andelar i koncern- och intresseföretag | 2 600 | 2 600 | 14 380 | 42 582 | 14 380 |
| Fordringar på koncern- och intresseföretag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lån till delägare & närstående | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övriga finansiella anläggningstillgångar | 89 459 | 47 685 | 62 945 | 19 301 | 11 560 |
| Omsättningstillgångar | 895 729 | 940 418 | 1 076 828 | 1 205 430 | 997 114 |
| Summa varulager | 192 636 | 175 225 | 179 194 | 163 201 | 188 798 |
| Pågående arbeten för annans räkning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övrigt varulager | 192 636 | 175 225 | 179 194 | 163 201 | 188 798 |
| Summa kortfristiga fordringar | 670 230 | 727 041 | 863 987 | 1 016 676 | 793 554 |
| Kundfordringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fordringar hos koncern- och intresseföretag | 581 413 | 648 873 | 792 945 | 896 531 | 575 094 |
| Övriga kortfristiga fordringar | 88 817 | 78 169 | 71 042 | 120 145 | 218 460 |
| Summa kassa och bank | 32 863 | 38 152 | 33 647 | 25 553 | 14 762 |
| Summa kortfristiga placeringar | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kassa och bank | 32 863 | 38 152 | 33 647 | 25 553 | 14 762 |
| Eget kapitalEget kapital är företagets egna medel och utgörs av tillgångar minus skulder. | 203 089 | 546 994 | 698 314 | 786 429 | 923 605 |
| Summa bundet eget kapital | 728 998 | 629 591 | 460 640 | 306 273 | 181 401 |
| Aktiekapital | 783 | 783 | 783 | 783 | 500 |
| Överkursfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Uppskrivningsfond | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Övrigt bundet eget kapital | 728 215 | 628 808 | 459 857 | 305 490 | 180 901 |
| Summa fritt eget kapital | −525 909 | −82 597 | 237 674 | 480 156 | 742 204 |
| Balanserat resultat | −180 708 | −129 662 | 172 509 | 618 365 | 716 188 |
| Erhållna/lämnade koncernbidrag | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Erhållna/lämnade aktieägartillskott | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | −345 200 | 47 065 | 65 165 | −138 209 | 26 016 |
| Obeskattade reserverObeskattade reserver är ännu ej beskattad vinst som används för att jämna ut skattebelastningen mellan bra och dåliga år. | 0 | 184 800 | 149 800 | 149 800 | 149 800 |
| AvsättningarAvsättningar avser åtaganden som företaget har som till exempel pensioner och avgångsvederlag. | 2 573 | 4 954 | 5 887 | 4 298 | 2 737 |
| SkulderSkulder är en post som anger vilka skulder företaget har och delas upp i kortfristiga och långfristiga skulder. | 1 748 896 | 1 329 253 | 1 354 897 | 1 367 977 | 733 379 |
| Summa långfristiga skulder | 646 278 | 597 997 | 395 749 | 9 565 | 8 975 |
| Obligationslån | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skulder till kreditinstitut, långa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Skulder till koncern- och intresseföretag, långa | 646 278 | 597 997 | 395 749 | 9 565 | 8 975 |
| Övriga långfristiga skulder | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder | 1 102 618 | 731 256 | 959 148 | 1 358 412 | 724 404 |
| Skulder till kreditinstitut, korta | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverantörsskulder | 82 134 | 82 807 | 52 579 | 57 290 | 92 645 |
| Skulder till koncern- och intresseföretag, korta | 919 159 | 534 849 | 828 088 | 1 218 281 | 513 416 |
| Övriga kortfristiga skulder | 101 325 | 113 600 | 78 481 | 82 841 | 118 343 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| NoterNoterna är en obligatorisk del av årsredovisningen. I noterna specificeras innehållet i resultaträkningen och balansräkningen. Ibland kallas noterna "tilläggsupplysningar". | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tilläggsupplysningar | |||||
| Antal anställda | 210 | 200 | 196 | 221 | 179 |
| Löner till styrelse & VD | - | - | - | - | - |
| Varav tantiem till styrelse & VD | - | - | - | - | - |
| Löner till övriga anställda | 183 636 | 169 428 | 137 854 | 120 829 | 128 310 |
| Varav resultatlön till övriga anställda | - | - | - | - | - |
| Sociala kostnader | 82 597 | 73 409 | 71 959 | 74 846 | 66 116 |
| Företagsinteckningar | |||||
| Fastighetsinteckningar | |||||
| Övriga säkerheter | 959 | ||||
| Summa säkerheter | |||||
| Villkorat aktieägartillskott | |||||
| Övriga ansvarsförbindelser | |||||
| Summa ansvarsförbindelser | |||||
| Beviljad checkräkningskredit | - | - | - | - | - |
| Utnyttjad checkräkningskredit | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Räntenetto finansbolag | - | - | - | - | - |
| Utdelning | 0 | 0 | 200 000 | 0 | 0 |
|
|
|
|
|
|
Årsredovisning
ArjoHuntleigh AB:s årsredovisningar
Ta del av vinstutdelning, resultaträkning, balansräkning, revisions & förvaltningsberättelse
Mer om ArjoHuntleigh
Styrelsens könsfördelning
Samtliga Sveriges styrelsers könsfördelning
Senaste bokslut 2025
| Antal anställda |
| 210 |
| Könsfördelning styrelse |
| 75,0 % män (3), 25,0 % kvinnor (1) |
| Omsättning |
| 3 439 361 KSEK (−0,8 % mot föregående år) |
| Rörelseresultat |
| −128 461 KSEK (−284,0 % mot föregående år) |
| Total lön till styrelse & VD |
| - |
| Utdelning till aktieägare |
| 0 KSEK |
| Inbetald skatt |
| −60 690 KSEK |
| Inbetald skatt de senaste 5 åren |
| −49 341 KSEK |
ArjoHuntleigh AB har 210 anställda och gjorde ett resultat på −345 200 KSEK med omsättning 3 439 361 KSEK under 2025.
Bolaget hade då en omsättningstillväxt på −0,8 %. ArjoHuntleighs vinstmarginal låg vid senaste årsbokslutet på −4,8 % vilket ger ArjoHuntleigh placeringen 399 479 i Sverige av totalt 800 375 aktiebolag. Det ger samtidigt ArjoHuntleigh placeringen 13 913 av kommunens totalt 28 906 aktiebolag.
VD för ArjoHuntleigh AB är Jonas Cederhage och styrelseordförande är Jonas Cederhage.
Under de senaste 5 åren har ArjoHuntleigh betalat in totalt −49 341 KSEK i skatt vilket placerar bolaget på plats 719 249 av Sveriges alla 800 375 aktiebolag.
ArjoHuntleigh AB har organisationsnummer 556304-2026. ArjoHuntleigh har säte i Malmö. Det går bra att ta kontakt med ArjoHuntleigh AB på telefonnummer 010-335 45 00.
Registrerat på adressen
201 20 Malmö
Företag (Säte) |
Status |
Ansvarig |
|---|---|---|
|
ArjoHuntleigh AB
Aktiv Jonas Cederhage (VD) |
Aktiv | Jonas Cederhage (VD) |
|
Arjo AB (publ)
Aktiv Andréas Elgaard (VD) |
Aktiv | Andréas Elgaard (VD) |
Inga personer med bolagsengagemang är folkbokförda på denna adress