| AB |
7N IT Consulting AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
11 175 |
−2 466 |
|
7N IT Consulting AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
11 175 |
| Vinst |
−2 466 |
|
| AB |
AB Durden Invest
|
Styrelsesuppleant |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
2 073 |
|
AB Durden Invest
|
| Befattning |
Styrelsesuppleant |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
2 073 |
|
| AB |
AB Edsbyverken
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
192 630 |
−65 507 |
|
AB Edsbyverken
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
192 630 |
| Vinst |
−65 507 |
|
| AB |
af Jochnick Foundation AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 627 |
37 |
|
af Jochnick Foundation AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 627 |
| Vinst |
37 |
|
| AB |
Agrovärme Enköping AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2025 |
6 473 |
1 581 |
|
Agrovärme Enköping AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
6 473 |
| Vinst |
1 581 |
|
| AB |
Aktiebolaget PiteEnergi
|
Revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
294 507 |
22 502 |
|
Aktiebolaget PiteEnergi
|
| Befattning |
Revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
294 507 |
| Vinst |
22 502 |
|
| AB |
Aktiebolaget SVAFO
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
781 283 |
0 |
|
Aktiebolaget SVAFO
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
781 283 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Aktiebolaget Truchot i Stockholm
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
15 083 |
−3 174 |
|
Aktiebolaget Truchot i Stockholm
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
15 083 |
| Vinst |
−3 174 |
|
| AB |
Baltic Cable Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
295 786 |
214 760 |
|
Baltic Cable Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
295 786 |
| Vinst |
214 760 |
|
| AB |
Bergeforsens Kraftaktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
149 334 |
22 |
|
Bergeforsens Kraftaktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
149 334 |
| Vinst |
22 |
|
| AB |
Bixia AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
4 101 116 |
4 290 |
|
Bixia AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
4 101 116 |
| Vinst |
4 290 |
|
| AB |
Bixia Byggvind AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
200 |
−86 |
|
Bixia Byggvind AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
200 |
| Vinst |
−86 |
|
| AB |
Bixia Gryningsvind AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
24 094 |
−1 388 |
|
Bixia Gryningsvind AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
24 094 |
| Vinst |
−1 388 |
|
| AB |
BlaikenVind Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
78 423 |
−61 |
|
BlaikenVind Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
78 423 |
| Vinst |
−61 |
|
| AB |
Bonava Group Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
35 440 |
−404 556 |
|
Bonava Group Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
35 440 |
| Vinst |
−404 556 |
|
| AB |
Bonava Sverige AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
488 227 |
−239 233 |
|
Bonava Sverige AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
488 227 |
| Vinst |
−239 233 |
|
| AB |
Bredhälla Energy Storage AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
74 980 |
−4 342 |
|
Bredhälla Energy Storage AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
74 980 |
| Vinst |
−4 342 |
|
| AB |
Broddson AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
168 226 |
8 958 |
|
Broddson AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
168 226 |
| Vinst |
8 958 |
|
| AB |
Carl Zeiss Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2025 |
421 433 |
28 608 |
|
Carl Zeiss Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
421 433 |
| Vinst |
28 608 |
|
| AB |
Carl Zeiss Vision AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
125 870 |
5 094 |
|
Carl Zeiss Vision AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
125 870 |
| Vinst |
5 094 |
|
| AB |
Chlorout AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
7 792 |
357 |
|
Chlorout AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
7 792 |
| Vinst |
357 |
|
| AB |
Climate Hero AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
14 843 |
54 |
|
Climate Hero AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
14 843 |
| Vinst |
54 |
|
| AB |
CM Heli BidCo AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
CM Heli BidCo AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
CM Heli HoldCo AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
CM Heli HoldCo AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Credus Management AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
350 |
−50 |
|
Credus Management AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
350 |
| Vinst |
−50 |
|
| AB |
Duroc Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
7 000 |
4 000 |
|
Duroc Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
7 000 |
| Vinst |
4 000 |
|
| AB |
Duroc Machine Tool Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
118 923 |
19 470 |
|
Duroc Machine Tool Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
118 923 |
| Vinst |
19 470 |
|
| AB |
Duroc Produktion AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
426 |
12 |
|
Duroc Produktion AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
426 |
| Vinst |
12 |
|
| AB |
Edsbyn Senab AB (publ)
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
23 732 |
−72 684 |
|
Edsbyn Senab AB (publ)
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
23 732 |
| Vinst |
−72 684 |
|
| AB |
Ekerö Solör Bioenergi AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
19 660 |
−50 189 |
|
Ekerö Solör Bioenergi AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
19 660 |
| Vinst |
−50 189 |
|
| AB |
Emmaboda Batteripark AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
5 803 |
−1 239 |
|
Emmaboda Batteripark AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
5 803 |
| Vinst |
−1 239 |
|
| AB |
Eos solar project 1 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 173 |
−125 |
|
Eos solar project 1 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 173 |
| Vinst |
−125 |
|
| AB |
Esanäset Invest AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Esanäset Invest AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
European Energy Construction Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
216 542 |
−27 367 |
|
European Energy Construction Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
216 542 |
| Vinst |
−27 367 |
|
| AB |
European Energy Sverige AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
21 909 |
−9 547 |
|
European Energy Sverige AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
21 909 |
| Vinst |
−9 547 |
|
| AB |
European Wind Farms Kåre 1 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
51 640 |
−31 475 |
|
European Wind Farms Kåre 1 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
51 640 |
| Vinst |
−31 475 |
|
| AB |
Falbygdens Bredband AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 300 |
529 |
|
Falbygdens Bredband AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 300 |
| Vinst |
529 |
|
| AB |
Flower Electricity Trading AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
3 321 |
−2 |
|
Flower Electricity Trading AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
3 321 |
| Vinst |
−2 |
|
| AB |
Flower German Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Flower German Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Flower German Tolling AB (publ)
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Flower German Tolling AB (publ)
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Flower Infrastructure Technologies AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
151 843 |
−69 989 |
|
Flower Infrastructure Technologies AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
151 843 |
| Vinst |
−69 989 |
|
| AB |
ForMotion Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
491 960 |
6 899 |
|
ForMotion Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
491 960 |
| Vinst |
6 899 |
|
| AB |
Forsmarks Kraftgrupp Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
7 929 165 |
21 136 |
|
Forsmarks Kraftgrupp Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
7 929 165 |
| Vinst |
21 136 |
|
| AB |
Fort Cambridge Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−588 |
|
Fort Cambridge Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−588 |
|
| AB |
Fort Cambridge Top Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
0 |
|
Fort Cambridge Top Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Funnel AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
407 036 |
−282 132 |
|
Funnel AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
407 036 |
| Vinst |
−282 132 |
|
| AB |
Funnel Holding AB (publ)
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
−567 |
|
Funnel Holding AB (publ)
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−567 |
|
| AB |
Gotlands Elförsäljning Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
241 900 |
12 689 |
|
Gotlands Elförsäljning Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
241 900 |
| Vinst |
12 689 |
|
| AB |
Gotlands Elnät Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
594 913 |
9 666 |
|
Gotlands Elnät Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
594 913 |
| Vinst |
9 666 |
|
| AB |
Gotlands Energi Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
308 325 |
1 |
|
Gotlands Energi Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
308 325 |
| Vinst |
1 |
|
| AB |
Grästorps Fjärrvärme Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
12 384 |
543 |
|
Grästorps Fjärrvärme Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
12 384 |
| Vinst |
543 |
|
| AB |
Hackeryd Vind AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
5 190 |
−1 028 |
|
Hackeryd Vind AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
5 190 |
| Vinst |
−1 028 |
|
| AB |
HeliAir Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
218 837 |
2 003 |
|
HeliAir Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
218 837 |
| Vinst |
2 003 |
|
| AB |
Helios Nordic Energy AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
|
|
|
Helios Nordic Energy AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Henkel Norden Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 266 326 |
67 780 |
|
Henkel Norden Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 266 326 |
| Vinst |
67 780 |
|
| AB |
International Fibres Group AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
3 989 |
63 |
|
International Fibres Group AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
3 989 |
| Vinst |
63 |
|
| AB |
IoT Open AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
7 827 |
3 333 |
|
IoT Open AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
7 827 |
| Vinst |
3 333 |
|
| AB |
Korvlådan Invest AB
|
Styrelsesuppleant |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
2 080 |
|
Korvlådan Invest AB
|
| Befattning |
Styrelsesuppleant |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
2 080 |
|
| AB |
Kungälv Batteripark AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
7 181 |
−10 858 |
|
Kungälv Batteripark AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
7 181 |
| Vinst |
−10 858 |
|
| AB |
KYOCERA Fineceramics Nordics AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Likvidation
|
2024 |
1 339 |
104 |
|
KYOCERA Fineceramics Nordics AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Likvidation
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
1 339 |
| Vinst |
104 |
|
| AB |
Le Coffre AB
|
Styrelseledamot |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
2 068 |
|
Le Coffre AB
|
| Befattning |
Styrelseledamot |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
2 068 |
|
| AB |
Lillpite Kraft Aktiebolag
|
Revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
922 |
−2 260 |
|
Lillpite Kraft Aktiebolag
|
| Befattning |
Revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
922 |
| Vinst |
−2 260 |
|
| AB |
Lillrösten Förvaltnings Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
23 694 |
|
Lillrösten Förvaltnings Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
23 694 |
|
| AB |
Local Connect Holding Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
2 000 |
417 |
|
Local Connect Holding Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
2 000 |
| Vinst |
417 |
|
| AB |
Local Connect i Falköping AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
17 471 |
−5 |
|
Local Connect i Falköping AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
17 471 |
| Vinst |
−5 |
|
| AB |
Lysekil Södra Hamnen 1:73 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
987 |
2 722 |
|
Lysekil Södra Hamnen 1:73 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
987 |
| Vinst |
2 722 |
|
| AB |
Marieboda Batteripark AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
7 387 |
−22 228 |
|
Marieboda Batteripark AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
7 387 |
| Vinst |
−22 228 |
|
| AB |
Mjölby Kraftnät Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
125 674 |
−344 |
|
Mjölby Kraftnät Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
125 674 |
| Vinst |
−344 |
|
| AB |
Mjölby- Svartådalen Energi AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
278 228 |
19 627 |
|
Mjölby- Svartådalen Energi AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
278 228 |
| Vinst |
19 627 |
|
| AB |
NG Alpha Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−17 |
|
NG Alpha Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−17 |
|
| AB |
NG Beta Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−16 |
|
NG Beta Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−16 |
|
| AB |
NG Invest Alpha AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
30 687 |
|
NG Invest Alpha AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
30 687 |
|
| AB |
NG Invest Beta AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
4 712 |
358 270 |
|
NG Invest Beta AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
4 712 |
| Vinst |
358 270 |
|
| AB |
Nordic Bioenergy AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
230 784 |
4 677 |
|
Nordic Bioenergy AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
230 784 |
| Vinst |
4 677 |
|
| AB |
Nordic Bioenergy Bidco AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Nordic Bioenergy Bidco AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Nordic Bioenergy Holdco AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Nordic Bioenergy Holdco AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Nordic Bioenergy Holdco Parent AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Nordic Bioenergy Holdco Parent AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Nordic Bioenergy Midco AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Nordic Bioenergy Midco AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Nordic Bioenergy Midco Parent AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Nordic Bioenergy Midco Parent AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Nordic Bioenergy Senior Parent AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Nordic Bioenergy Senior Parent AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Nordic Bioenergy SLB AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Nordic Bioenergy SLB AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
PiteEnergi Elnät AB
|
Revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
183 754 |
35 |
|
PiteEnergi Elnät AB
|
| Befattning |
Revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
183 754 |
| Vinst |
35 |
|
| AB |
PiteEnergi Handel AB
|
Revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
192 400 |
219 |
|
PiteEnergi Handel AB
|
| Befattning |
Revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
192 400 |
| Vinst |
219 |
|
| AB |
PORTWEAR Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Likvidation
|
2022 |
0 |
−6 701 |
|
PORTWEAR Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Likvidation
|
| Bokslut |
2022 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−6 701 |
|
| AB |
Produktionsbalans PBA AB
|
Revisorssuppleant |
|
Aktiv
|
2025 |
5 146 417 |
212 |
|
Produktionsbalans PBA AB
|
| Befattning |
Revisorssuppleant |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
5 146 417 |
| Vinst |
212 |
|
| AB |
Qwaya AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
0 |
|
Qwaya AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
R12 Holdco 1 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−2 |
|
R12 Holdco 1 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−2 |
|
| AB |
R12 Kapital AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
581 |
63 308 |
|
R12 Kapital AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
581 |
| Vinst |
63 308 |
|
| AB |
R12 Kapital Holdco AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−92 236 |
|
R12 Kapital Holdco AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−92 236 |
|
| AB |
R12 Kapital i Stockholm AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−139 218 |
|
R12 Kapital i Stockholm AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−139 218 |
|
| AB |
R12 SR AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−131 955 |
|
R12 SR AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−131 955 |
|
| AB |
Recap BESS AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
7 604 |
529 |
|
Recap BESS AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
7 604 |
| Vinst |
529 |
|
| AB |
Redo Biosolutions AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
126 830 |
1 494 |
|
Redo Biosolutions AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
126 830 |
| Vinst |
1 494 |
|
| AB |
Redo Sävsjö AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
26 262 |
1 339 |
|
Redo Sävsjö AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
26 262 |
| Vinst |
1 339 |
|
| AB |
Ringhals AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
7 246 265 |
50 025 |
|
Ringhals AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
7 246 265 |
| Vinst |
50 025 |
|
| AB |
Roscommon Nordic Energy AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
30 726 |
2 744 |
|
Roscommon Nordic Energy AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
30 726 |
| Vinst |
2 744 |
|
| AB |
Saroph Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
7 521 |
|
Saroph Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
7 521 |
|
| AB |
Senab AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
552 431 |
−30 217 |
|
Senab AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
552 431 |
| Vinst |
−30 217 |
|
| AB |
Senab Concept AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
236 338 |
−502 |
|
Senab Concept AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
236 338 |
| Vinst |
−502 |
|
| AB |
Serene Solar Project 1 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
58 |
−68 |
|
Serene Solar Project 1 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
58 |
| Vinst |
−68 |
|
| AB |
Serene Solar Project 5 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
103 |
−79 |
|
Serene Solar Project 5 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
103 |
| Vinst |
−79 |
|
| AB |
SKB International Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
24 213 |
1 |
|
SKB International Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
24 213 |
| Vinst |
1 |
|
| AB |
SKB Näringslivsutveckling AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 658 |
0 |
|
SKB Näringslivsutveckling AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 658 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Skellefteå Kraft Elnät AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
756 |
3 |
|
Skellefteå Kraft Elnät AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
756 |
| Vinst |
3 |
|
| AB |
Skellefteå Kraft Energiservice Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
489 006 |
597 |
|
Skellefteå Kraft Energiservice Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
489 006 |
| Vinst |
597 |
|
| AB |
Skellefteå Kraft Fastighetsutveckling AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2025 |
0 |
77 |
|
Skellefteå Kraft Fastighetsutveckling AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
77 |
|
| AB |
Skellefteå Kraft Fibernät Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
138 985 |
−81 |
|
Skellefteå Kraft Fibernät Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
138 985 |
| Vinst |
−81 |
|
| AB |
Skellefteå Kraft Industry Locations AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2025 |
0 |
27 |
|
Skellefteå Kraft Industry Locations AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
27 |
|
| AB |
Skellefteå Kraft Service Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
19 320 |
3 044 |
|
Skellefteå Kraft Service Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
19 320 |
| Vinst |
3 044 |
|
| AB |
Skellefteå Kraftaktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
5 201 380 |
−164 517 |
|
Skellefteå Kraftaktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
5 201 380 |
| Vinst |
−164 517 |
|
| AB |
Skeppskär Holding AaJ AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
64 520 |
|
Skeppskär Holding AaJ AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
64 520 |
|
| AB |
Skeppskär Holding CJ AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
63 703 |
|
Skeppskär Holding CJ AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
63 703 |
|
| AB |
Skeppskär Holding Raj AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
67 029 |
|
Skeppskär Holding Raj AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
67 029 |
|
| AB |
Skeppskär Holding SJ AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
64 284 |
|
Skeppskär Holding SJ AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
64 284 |
|
| AB |
Skräddrabo Förvaltnings Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
2 874 |
6 854 |
|
Skräddrabo Förvaltnings Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
2 874 |
| Vinst |
6 854 |
|
| AB |
Skåramåla Vind AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
35 047 |
−50 205 |
|
Skåramåla Vind AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
35 047 |
| Vinst |
−50 205 |
|
| AB |
Sköldinge Energilager AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
1 809 |
−1 494 |
|
Sköldinge Energilager AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
1 809 |
| Vinst |
−1 494 |
|
| AB |
SMD Logistics AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
17 653 844 |
6 155 |
|
SMD Logistics AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
17 653 844 |
| Vinst |
6 155 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Biokolfabriken AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
771 |
−1 316 |
|
Solör Bioenergi Biokolfabriken AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
771 |
| Vinst |
−1 316 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Europe AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
629 |
|
Solör Bioenergi Europe AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
629 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Fjärrvärme AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2025 |
1 722 989 |
−132 407 |
|
Solör Bioenergi Fjärrvärme AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 722 989 |
| Vinst |
−132 407 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Holding 2 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
0 |
|
Solör Bioenergi Holding 2 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Holding 3 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
−320 915 |
|
Solör Bioenergi Holding 3 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−320 915 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Holding 4 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
0 |
|
Solör Bioenergi Holding 4 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Holding 5 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−591 259 |
|
Solör Bioenergi Holding 5 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−591 259 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Holding 6 AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
0 |
|
Solör Bioenergi Holding 6 AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Infrastruktur AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Ej aktiv
|
2021 |
10 258 |
4 412 |
|
Solör Bioenergi Infrastruktur AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Ej aktiv
|
| Bokslut |
2021 |
| Omsättning |
10 258 |
| Vinst |
4 412 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Management AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
85 186 |
−211 982 |
|
Solör Bioenergi Management AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
85 186 |
| Vinst |
−211 982 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Pellets AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
157 073 |
−47 |
|
Solör Bioenergi Pellets AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
157 073 |
| Vinst |
−47 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Recycling AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
45 747 |
73 |
|
Solör Bioenergi Recycling AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
45 747 |
| Vinst |
73 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Strängnäs AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
192 661 |
2 893 |
|
Solör Bioenergi Strängnäs AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
192 661 |
| Vinst |
2 893 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Utility Solutions AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
236 515 |
−32 437 |
|
Solör Bioenergi Utility Solutions AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
236 515 |
| Vinst |
−32 437 |
|
| AB |
Solör Bioenergi Värme AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
183 499 |
−2 188 |
|
Solör Bioenergi Värme AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
183 499 |
| Vinst |
−2 188 |
|
| AB |
Source Manage Distribute Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
10 139 |
274 174 |
|
Source Manage Distribute Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
10 139 |
| Vinst |
274 174 |
|
| AB |
Spectra-Physics AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
35 396 |
|
Spectra-Physics AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
35 396 |
|
| AB |
SQC Swedish Qualification Centre AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
33 895 |
1 746 |
|
SQC Swedish Qualification Centre AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
33 895 |
| Vinst |
1 746 |
|
| AB |
Suir Engineering Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
555 891 |
4 263 |
|
Suir Engineering Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
555 891 |
| Vinst |
4 263 |
|
| AB |
Svedala Fiber AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
455 |
0 |
|
Svedala Fiber AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
455 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Svenljunga Stadsnät AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 759 |
−9 |
|
Svenljunga Stadsnät AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 759 |
| Vinst |
−9 |
|
| AB |
Svensk Biogas i Linköping AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2025 |
89 404 |
739 |
|
Svensk Biogas i Linköping AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
89 404 |
| Vinst |
739 |
|
| AB |
Svensk Hälsokost AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
236 572 |
0 |
|
Svensk Hälsokost AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
236 572 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Svensk Kärnbränslehantering Aktiebolag
|
Revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 577 565 |
0 |
|
Svensk Kärnbränslehantering Aktiebolag
|
| Befattning |
Revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 577 565 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Svenskt Kosttillskott AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
372 310 |
53 536 |
|
Svenskt Kosttillskott AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
372 310 |
| Vinst |
53 536 |
|
| AB |
SwedFuel AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
4 515 |
2 |
|
SwedFuel AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
4 515 |
| Vinst |
2 |
|
| AB |
TeamOlmed Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
−1 907 |
|
TeamOlmed Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−1 907 |
|
| AB |
Tekniska verken i Linköping AB (publ)
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2025 |
3 924 000 |
30 000 |
|
Tekniska verken i Linköping AB (publ)
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
3 924 000 |
| Vinst |
30 000 |
|
| AB |
Tekniska verken Katrineholm Nät AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
170 893 |
−617 |
|
Tekniska verken Katrineholm Nät AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
170 893 |
| Vinst |
−617 |
|
| AB |
Tekniska verken Linköping Nät AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
768 374 |
−1 229 |
|
Tekniska verken Linköping Nät AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
768 374 |
| Vinst |
−1 229 |
|
| AB |
The Boston Consulting Group Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
150 001 |
|
The Boston Consulting Group Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
150 001 |
|
| AB |
The Boston Consulting Group Nordic AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
5 850 285 |
280 670 |
|
The Boston Consulting Group Nordic AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
5 850 285 |
| Vinst |
280 670 |
|
| AB |
Thermo Electron Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
410 217 |
−1 309 |
|
Thermo Electron Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
410 217 |
| Vinst |
−1 309 |
|
| AB |
Thermo Electron Sweden Förvaltning AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
−65 837 |
|
Thermo Electron Sweden Förvaltning AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−65 837 |
|
| AB |
Thermo Life Sciences AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
−171 |
|
Thermo Life Sciences AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−171 |
|
| AB |
TOWII Renewables Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
−13 130 |
|
TOWII Renewables Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−13 130 |
|
| AB |
Trosabygdens Teknik AB
|
Revisor |
|
Fusion
|
2025 |
115 362 |
5 874 |
|
Trosabygdens Teknik AB
|
| Befattning |
Revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
115 362 |
| Vinst |
5 874 |
|
| AB |
Trosabygdens Teknik Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
|
|
|
|
Trosabygdens Teknik Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Truchot Direct Investments AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
0 |
118 371 |
|
Truchot Direct Investments AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
118 371 |
|
| AB |
Under Construction Sweden AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
4 850 |
−86 |
|
Under Construction Sweden AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
4 850 |
| Vinst |
−86 |
|
| AB |
Universal Power Nordic AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
97 451 |
−24 |
|
Universal Power Nordic AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
97 451 |
| Vinst |
−24 |
|
| AB |
Vattenfall Business Services Nordic AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 580 622 |
10 846 |
|
Vattenfall Business Services Nordic AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 580 622 |
| Vinst |
10 846 |
|
| AB |
Vattenfall Computing Services AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Likvidation
|
2023 |
39 717 |
2 |
|
Vattenfall Computing Services AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Likvidation
|
| Bokslut |
2023 |
| Omsättning |
39 717 |
| Vinst |
2 |
|
| AB |
Vattenfall InCharge AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
1 354 092 |
134 |
|
Vattenfall InCharge AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
1 354 092 |
| Vinst |
134 |
|
| AB |
Vattenfall Kraftgården AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
525 766 |
181 |
|
Vattenfall Kraftgården AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
525 766 |
| Vinst |
181 |
|
| AB |
Vattenfall Kundservice Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
427 007 |
7 |
|
Vattenfall Kundservice Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
427 007 |
| Vinst |
7 |
|
| AB |
Vattenfall Nuclear Fuel Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
3 129 395 |
86 257 |
|
Vattenfall Nuclear Fuel Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
3 129 395 |
| Vinst |
86 257 |
|
| AB |
Vattenfall Services Nordic AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
8 557 162 |
256 |
|
Vattenfall Services Nordic AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
8 557 162 |
| Vinst |
256 |
|
| AB |
Vattenfall Tuggen Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
71 154 |
8 |
|
Vattenfall Tuggen Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
71 154 |
| Vinst |
8 |
|
| AB |
Vattenfall Vattenkraft AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
5 045 804 |
266 768 |
|
Vattenfall Vattenkraft AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
5 045 804 |
| Vinst |
266 768 |
|
| AB |
Vindkraft i Grevekulla AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
34 028 |
−28 260 |
|
Vindkraft i Grevekulla AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
34 028 |
| Vinst |
−28 260 |
|
| AB |
Vindkraft Vargvind AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Fusion
|
2024 |
0 |
2 |
|
Vindkraft Vargvind AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Fusion
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
2 |
|
| AB |
Vision Healthcare Nordic AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
112 384 |
6 950 |
|
Vision Healthcare Nordic AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
112 384 |
| Vinst |
6 950 |
|
| AB |
Värmlands Vind AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
61 754 |
457 |
|
Värmlands Vind AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
61 754 |
| Vinst |
457 |
|
| AB |
Värö Fastigheter AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
|
|
|
|
Värö Fastigheter AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Västanby vindbruksgrupp i Fjelie 2 Aktiebolag
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
11 338 |
336 |
|
Västanby vindbruksgrupp i Fjelie 2 Aktiebolag
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
11 338 |
| Vinst |
336 |
|
| AB |
VävingeVind AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
2 793 |
−875 |
|
VävingeVind AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
2 793 |
| Vinst |
−875 |
|
| AB |
Öckerö Stadsnät AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
3 419 |
−939 |
|
Öckerö Stadsnät AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
3 419 |
| Vinst |
−939 |
|
| AB |
Örnäs 1:11 Upplands Bro AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2025 |
20 811 |
24 |
|
Örnäs 1:11 Upplands Bro AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
20 811 |
| Vinst |
24 |
|
| AB |
Össur Holding AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
0 |
−13 |
|
Össur Holding AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−13 |
|
| AB |
Össur Nordic AB
|
Huvudansvarig revisor |
|
Aktiv
|
2024 |
145 450 |
5 137 |
|
Össur Nordic AB
|
| Befattning |
Huvudansvarig revisor |
| Kontrollerar |
|
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
145 450 |
| Vinst |
5 137 |
|