| AB |
Fastighets AB Isolatorn
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
0 |
|
Fastighets AB Isolatorn
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Fastighets AB Spelhagen
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
372 |
|
Fastighets AB Spelhagen
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
372 |
|
| AB |
Galeasen 1 Vänersborg AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
|
|
|
Galeasen 1 Vänersborg AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Hasselgläntan Fastighets AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
|
|
|
Hasselgläntan Fastighets AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
INSPI Sweden AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
267 |
−1 478 |
|
INSPI Sweden AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
267 |
| Vinst |
−1 478 |
|
| AB |
LIVO Bostad AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
|
|
|
LIVO Bostad AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Loviselunds Fastighets AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
4 500 |
0 |
|
Loviselunds Fastighets AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
4 500 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
NOD kv 2 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
|
|
|
NOD kv 2 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
NOD01 Retail AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
−1 290 |
|
NOD01 Retail AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−1 290 |
|
| AB |
Peab Bivacken i Växjö AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−1 551 |
|
Peab Bivacken i Växjö AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−1 551 |
|
| AB |
Peab Borås Exploatering AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
4 215 |
0 |
|
Peab Borås Exploatering AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
4 215 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Peab BU Drift AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
1 654 |
−3 882 |
|
Peab BU Drift AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
1 654 |
| Vinst |
−3 882 |
|
| AB |
Peab BU Finland AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−8 226 |
|
Peab BU Finland AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−8 226 |
|
| AB |
Peab Livo Holding AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
|
|
|
Peab Livo Holding AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Peab Markutveckling AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
493 919 |
−26 340 |
|
Peab Markutveckling AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
493 919 |
| Vinst |
−26 340 |
|
| AB |
Peab Primus 1 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
−42 014 |
|
Peab Primus 1 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−42 014 |
|
| AB |
Peab Primus 5 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
1 |
|
Peab Primus 5 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
1 |
|
| AB |
Peab Primus 6 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
1 |
|
Peab Primus 6 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
1 |
|
| AB |
Peab Primus 7 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
1 |
|
Peab Primus 7 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
1 |
|
| AB |
Peab Projektutveckling Holding AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
|
|
|
Peab Projektutveckling Holding AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
|
| Vinst |
|
|
| AB |
Peab Projektutveckling Väst AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
18 |
−1 513 |
|
Peab Projektutveckling Väst AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
18 |
| Vinst |
−1 513 |
|
| AB |
Peab Ranagård AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
0 |
|
Peab Ranagård AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Peab Råsunda Holding AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−22 279 |
|
Peab Råsunda Holding AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−22 279 |
|
| AB |
Peab Sannegården AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
3 985 |
−6 001 |
|
Peab Sannegården AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
3 985 |
| Vinst |
−6 001 |
|
| AB |
Peab Trading Nord Aktiebolag
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
2 |
|
Peab Trading Nord Aktiebolag
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
2 |
|
| AB |
Peab Trading Väst AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
−1 121 |
|
Peab Trading Väst AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−1 121 |
|
| AB |
Peab Trading Öst AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
−4 390 |
|
Peab Trading Öst AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−4 390 |
|
| AB |
Peab Varvsstaden Holding AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
−43 988 |
|
Peab Varvsstaden Holding AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−43 988 |
|
| AB |
Peab Veddesta AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
−2 573 |
|
Peab Veddesta AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−2 573 |
|
| AB |
Peab Älvringen i Jönköping AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
0 |
|
Peab Älvringen i Jönköping AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Peab Österplan 4 i Örebro AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
1 |
|
Peab Österplan 4 i Örebro AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
1 |
|
| ÖV |
Primus Brygga Ekonomisk förening
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
- |
- |
|
Primus Brygga Ekonomisk förening
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
- |
| Vinst |
- |
|
| ÖV |
Primusterrassen Ekonomisk förening
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
|
- |
- |
|
Primusterrassen Ekonomisk förening
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
|
| Omsättning |
- |
| Vinst |
- |
|
| AB |
Rankhus Tomtutveckling AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
0 |
1 |
|
Rankhus Tomtutveckling AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
1 |
|
| AB |
Riksten Friluftsstad AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
842 |
−2 056 |
|
Riksten Friluftsstad AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
842 |
| Vinst |
−2 056 |
|
| AB |
Röda Hallonet AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−2 984 |
|
Röda Hallonet AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−2 984 |
|
| AB |
Sicklaön Bygg Invest AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−24 396 |
|
Sicklaön Bygg Invest AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−24 396 |
|
| AB |
Skeppshytten 201 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
9 620 |
2 146 |
|
Skeppshytten 201 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
9 620 |
| Vinst |
2 146 |
|
| AB |
Skånehus AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
2 444 |
0 |
|
Skånehus AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
2 444 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Stockholms Kommersiella Fastighets Aktiebolag
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
305 643 |
|
Stockholms Kommersiella Fastighets Aktiebolag
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
305 643 |
|
| AB |
Stora Hammar Exploatering AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
70 |
−1 395 |
|
Stora Hammar Exploatering AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
70 |
| Vinst |
−1 395 |
|
| AB |
Strömstad Exploatering AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
179 |
−1 090 |
|
Strömstad Exploatering AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
179 |
| Vinst |
−1 090 |
|
| AB |
Södra Änggården Kv 2 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−7 |
|
Södra Änggården Kv 2 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−7 |
|
| AB |
Telge Peab AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
1 |
|
Telge Peab AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
1 |
|
| AB |
Tyr 2 i Malmö AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2025 |
5 456 |
0 |
|
Tyr 2 i Malmö AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2025 |
| Omsättning |
5 456 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Ulriksdal Sopsug AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
340 |
−1 909 |
|
Ulriksdal Sopsug AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
340 |
| Vinst |
−1 909 |
|
| AB |
Ulriksdal Utveckling AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−1 211 |
|
Ulriksdal Utveckling AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−1 211 |
|
| AB |
Varvsstaden AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
27 297 |
−53 859 |
|
Varvsstaden AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
27 297 |
| Vinst |
−53 859 |
|
| AB |
Varvsstaden Gjuteriet 111 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
16 504 |
−708 |
|
Varvsstaden Gjuteriet 111 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
16 504 |
| Vinst |
−708 |
|
| AB |
Varvsstaden Magasinet 211 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
11 254 |
1 637 |
|
Varvsstaden Magasinet 211 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
11 254 |
| Vinst |
1 637 |
|
| AB |
Varvsstaden Projekt Holding AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−14 854 |
|
Varvsstaden Projekt Holding AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−14 854 |
|
| AB |
Varvsstaden Projekt Holding Andra AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
1 307 |
|
Varvsstaden Projekt Holding Andra AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
1 307 |
|
| AB |
Varvsstaden Snickeriet 241 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
2 710 |
−433 |
|
Varvsstaden Snickeriet 241 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
2 710 |
| Vinst |
−433 |
|
| AB |
Varvsstaden Svets- & Pannverkstaden 259 AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
2 |
|
Varvsstaden Svets- & Pannverkstaden 259 AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
2 |
|
| AB |
Verkstaden 17 i Västerås AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
1 322 |
0 |
|
Verkstaden 17 i Västerås AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
1 322 |
| Vinst |
0 |
|
| AB |
Visio Exploatering AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
0 |
−8 915 |
|
Visio Exploatering AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
0 |
| Vinst |
−8 915 |
|
| AB |
Värby Fastighets AB
|
Extern firmatecknare |
Aktiv
|
2024 |
160 |
8 604 |
|
Värby Fastighets AB
|
| Position |
Extern firmatecknare |
| Status |
Aktiv
|
| Bokslut |
2024 |
| Omsättning |
160 |
| Vinst |
8 604 |
|