CYBAERO SENARELÄGGER BOKSLUTSKOMMUNIK
Med anledning av den stundande företrädesemissionen har styrelsen i CybAero AB (publ) beslutat att senarelägga publicering av bokslutskommunikén för räkenskapsåret 2011. Nytt publiceringsdatum är 23 mars 2012.
För mer information:
Leif Erlandsson, verkställande direktör, CybAero,
telefon 013-465 29 00,
e-post: leif.erlandsson@cybaero.se
Följande dokument kan hämtas från beQuoted
CybAero Pressrelease 2012-01-24.pdf - http://www.bequoted.com/beQPress/download.asp?Id=7541
Om CybAero
Om CybAero CybAero AB utvecklar och tillverkar autonoma obemannade helikoptrar (så kallade VTOL UAV) med tillhörande sensorsystem som kan anpassas för både försvarsverksamhet och civila uppdrag. CybAero anses av branschanalytiker vara en av världens ledande inom området (http://www.defensenews.com/story.php?i=5164683&c=FEA&s=BUS). CybAero bildades 2003 på en grund lagd redan 1992 genom ett forskningssamarbete mellan Linköpings universitet och nuvarande FOI (Totalförsvarets forskningsinstitut). CybAero har sitt huvudkontor vid FMV:s test- och provningsanläggning vid Malmen. Bolaget har ett drygt 15-tal verksamma medarbetare och är listat på NASDAQ OMX First North. Thenberg & Kinde Fondkommission, tel 08-545 84 500, är Certified Adviser.
Mer information från beQuoted
Nyhetssida CybAero
|
Sök bolag
|
|
Senaste pressreleaser |
![]() |
Visa Pressrelsease
CybAero: CybAero senarelägger bokslutskommuniké
|
![]() |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||










